Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg röntgen...

Honnan tudom meg röntgen nélkül, hogy eltört-e a középső ujjam?

Figyelt kérdés
Kb. 35-40 perce rátoltam a fiókot. Nehéz is és nagy sunggal is vágtam be, de a középső ujjam utolsó ujjpercét odakapta. Még mindig nagyon fáj, sajog a felkaromig, és olyat is érzek, mintha tűvel szurkálnák, és nagyon forró lett az az ujjam. Pici tartós beteg gyerekkel vagyok itthon egyedül, messze van a kórház, nem tudok bemenni.
2011. jan. 14. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
mozgatni tudod?
2011. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nehezen, de igen. De pl. most gépelésnél egy billentyűhöz sem tudok vele hozzáérni, mert besz.rok.
2011. jan. 14. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bedagadt? Amúgy minél hamarabb azért elmenni vele sebészetre, próbálj meg időt keríteni rá valahogy.
2011. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
rögzitsd hozzä egyenesen a mellette levö ujadhoz, amig el nem tudsz menni a korhäzba!
2011. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Kisujjam törtem el tavaly, forróság, majd dagadás. Nem is gondoltam, hogy eltört. Ha annyira feldagadna, hogy nem tudnád mozdítani, akkor sanszos.

Ha még használni akarod és hajlítani a jövőben, akkor orvos, vagy helyi védőnőtől, orvostól kérj rá egy kipárnázott sínt, azt félbehajtva tedd az ujjadra, hogy egyenesen tartsa, gézzel kell körbetekerni, hogy a helyén maradjon.

2011. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha az utolsó ujjperced esetleg eltört, úgysem nagyon tudnak vele mit kezdeni, hacsak nem apró szilánkokra. Az ízületed nem sérült meg? Tudod mozgatni? A csonttörést gyakran kíséri fizikai rosszullét, émelygés, hányinger, úgy érzed, elerőtlenednek a végtagjaid, le kell ülnöd. Persze ez nem szentírás, de már egy figyelmeztető jel.

Beduzzadni, kivörösödni, átforrósodni a zúzódástól is tud, hiszen megsérültek, megpattantak a hajszálerek, a szövetek megteltek vérrel, a szúrkáló fájdalmat ezek a feszülő szövetek illetve a zúdódott csont és csonthártya is okozhatja.

Szerintem most borogasd állottvizes borogatással, és ha 1-2 órán belül ellilul és jókorára dagad (ne keverd össze a zúzódás okozta duzzanattal), akkor mindenképpen menjetek el a sebészetre.

2011. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már van rajta vizesborogatás, és vettem be fájdalomcsillapítót is, azt hiszem kicsit könnyebb. Bedagadva nincs, viszont a körömházamnál kicsit meglilult.
2011. jan. 14. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!