Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételes leleten melyik...

Vérvételes leleten melyik adat mutatja azt, hogy trombózisra hajlamos vagyok-e?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Látsz olyat rajta,hogy APC-R?Ez az aktivált protein-C rezisztencia.Én ebből indulnék ki.
2011. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem :(

Szeretnék fogamzásgátlót szedni, és kb 4 havonta megyek vérvételre, vashiány miatt, és elég sok adatot szoktak nézni, hátha köztük van ez is, és megúszok egy plusz-vérvételt :(

De akkor mind1, köszi. :)

2011. jan. 15. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Trombózis hajlamot hematológián vizsgálnak. Levesznek egy rakat vért aztán 2 hónap múlva van meg az eredménye. Sima vérvételből azt nem tudják kimutatni, hogy hajlamod van rá, csak azt, ha már van és vérvétellel igazolják. Sajnos tapasztalat.
2011. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most ezért komolyan el kell mennem egy kórházba, és 2 hónapot várni?

Hát én úgy terveztem, hogy jövő hónaptól szedek.. :S

2011. jan. 15. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha azt akarod tudni, hogy van-e hajlamod trombózisra akkor igen. Ha meg csak azt akarod tudni, hogy milyet szedhetsz akkor nem. Ha volt a családodban trombózis akkor érdemes előtte megcsináltatni. Én szedtem, kaptam trombózist (22 évesen) és nekem most csinálják, hogy öröklött e a dolog vagy a bogyótól volt. De a mai bogyóktól állítólag miminális a trombózis veszély.

A kórházas dolog meg úgy van, hogy elmész házidokihoz, kérsz beutalót hematológiára, majd ott kérsz időpontot (sokára adnak! nekem márciusra szólt volna és decemberben kértem, de bizonyos dolgok miatt januárra befértem), akkor leveszik a vért és 2-3 hónap mire megvan az eredmény. De ez csak abban az esetben szükséges ha volt már a családban trombózis veszély.

2011. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Akkor majd megkérdezem itthon.

Bár van esélyem trombózisra, duci is vagyok, meg gondolom lehet nem a legkisebb hormontartalmút fogom kapni, a súlyom miatt..

Hát majd még kigondolom, mi legyen :)

2011. jan. 15. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2011. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!