Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire utalhat, ha iszonyat...

Mire utalhat, ha iszonyat gyorsan alvad a vérem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől hajlamosabb lehetsz trombózisra. Nekem is egy percen belül alvad...
2011. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire gyors az a gyors? Az alvadási idő normálisan 5-10perc. Ezt úgy tudod megmérni, hogy cseppentesz egy csep vért mondjuk valami üvegfelületre, és egy varrótűt elkezdesz lassan huzogatni benne. Ha ki tudsz húzni vele egy cérnaszerű valamit (az a fibrinszál), az számít az alvadási idő végének.

Amúgy ha tényleg gyorsan alvad, érdemes orvoshoz menni, mert fokozott a trombózisveszély. Amúgy lehetséges, hogy csak nem ittál elég folyadékot, és emiatt sűrűbb a véred, és úgy tűnik, mintha rögtön megalvadna. Ilyenkor fokozatosan, de sok vizet igyál meg (legalább 2-2.5l/nap) és egyél egy kis sósat is.

Pisilni mennyit szoktál egy nap? És mennyit iszol?

2011. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat iszok viszonylag, majdnem megvan a két liter naponta. Viszont most kevesebbet ittam az elmúlt egy két napban. Vérvételen voltam, és ahogy letette a csajszi a kémcsövet, már nem mozdult benne a vérem. :( =(és cukorbeteg vagyok) ezért is ilyedtem meg nagyon.
2011. jan. 17. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt hiszem, hogy csak a vízhiány okozta. Cukorbetegségnél oda kell figyelni a rendes vízbevitelre, mert a cukor sok vizet kíván. Igyál egy kicsit :)
2011. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Megnyugtattál!!!
2011. jan. 17. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!