Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1-2 napja fekete a székletem....

1-2 napja fekete a székletem. Diétázom. Lehet ettől?

Figyelt kérdés

Eddig volt hogy csak 2 naponta kellett wc-re mennem, most mióta diétázom, és odafigyelek lett ilyen. Ráadásul néha nagyon híg is.

Két óránként eszek valamit, és igyekszem sok rostot fogyasztani (zöldség, gyümölcs) Éhgyomorra kivi.

Vagy esetleg okozhatja az, hogy tegnap délután megittam egy nagy pohár eszpresszókávét? Nem tudtam tőle aludni az éjjel se, csak most délelőtt tudtam elaludni. Ez is okozhatja?

Mióta rostdúsan eszek, és rendszeresen kis adagokat, sokkal gyakrabban kell wc-re járnom.


2011. jan. 17. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A rendkívül sötét székletet okozhatja a cékla. Például. Nem eszel céklát nagyon gyakran?
2011. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pl a spenóttól is majdnem fekete :)
2011. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezek közül egyiket sem ettem :S

De tényleg, a túl sok eszpresszó kávétól lehet? Én ebben bízok, mert korábban nem ittam szinte soha kávét, és tegnap túlzásba vittem tényleg :D

Apukám mondta, hogy milyen keveset szoktak belőle általában tisztán inni, ehhez képest nekem lement két közepes csészényi.. :D

2011. jan. 17. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:

A véres széklet szurokfekete (gyomorvérzés esetén). Hagyd abba a diétát, de legalább a feketekávét, és nézd meg, hogy helyreáll-e a szín.

Éhgyomorra ne egyél savas gyümölcsöt.

2011. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:

A fekete széklet vér jelenlétére utalhat. A túl híg állag se bíztató jel. Ha nem fogyasztottál céklát, se spenótot, se sóskát, akkor talán nem ártana megnézetni magad egy orvossal. A kávé már rég kiürült, kipisilted, ez nem okozhat ilyen elszíneződést.

Remélhetőleg ez csak átmeneti jelenség, és elmúlik. Ha marad a fekete széklet, akkor el kell menni orvoshoz.

2011. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Huh, tegnap este és már ma sem fekete! Kicsit megkönnyebbültem, hogy nincs baj.
2011. jan. 18. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!