Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen víztisztítót érdemes...

Gabosz kérdése:

Milyen víztisztítót érdemes venni?

Figyelt kérdés
Otthoni vizünk elég klóros, rossz ízű. A piacon többféle készülék van és elvesztem a lehetőségek között...
2011. jan. 19. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Őszintén mondom: Semmilyent!!


Ha kieresztett csapvizet állni hagyod kipezseg belőle a klór, az íze nem változik. Tudom mert Miskolcon is elég botrányos a csapvíz..


A víztisztító kézsülékek, mint olyan semmi értelme. Áll cégek, ráalapoztak az emberi butaságra, másrészt nem elég megveszed a nem ritka 100Eft-s készüléket... de még napi szinten több ezer forintos szűrőt is cserélj benne...


De hasonló a csőmágnes, amit a vízcsőre raksz fel...Meg az oxigénes, ezüstös stb vizek...

Próbálják kézzel lábbal alátámasztani hogy jó, de nem megy. Placebo hatás+butaság, nagyrészt ráadásul több kárt okoz mint hasznot.


Ha tiszta vízre vágysz bemész 1 hipermarketba, és veszel 3 zsugor vizet, szénsavmentest, és isszátok azt.. Főzni meg jó a csapvíz is.

Ha valaki jönne hogy, a műanyaggal reakcióba lép és egészségtelen az ne igaz... a víz semmiféle reakcióba nem lép a műanyaggal!!!

2011. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Nekem vízkémia a szakterületem becsapás félrevezetés, magyarországon világviszonylatban jó az ívóvízhelyzet! És kifizet valaki egy m3 vízért 500Ft-ot és "tisztítja" a többszöröséért?Van olyan "víztisztító" nem is egy ami pont egészségtelen irányban tolja el a víz sóösszetételét!Ha babának adod a vízet 45 fok felett a klór teljesen eltávozik a vízből.
2011. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Na itt le van írva az igazság, elméletben annyira jól működik, a gyakorlatban meg inkább hagyjuk kategória...

2011. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vízionizátort vettem (pontosan SP 750 Ionic Oasis típusút), és szerintem ennek van értelme, mert nem csak tisztít, hanem lúgosítja is a vizet + még antioxidáns hatása is lesz. Korábban még vízszűrő kancsót próbáltam, de azok egy teszt szerint állítólag nem higiénikusak.
2011. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Kedves utolsó!


Ionizált víz tények: nagyon sok alapvető ásványi anyag ami kellene nincs benne: kalcium, mg stb. Amit ha 1 nyári izzadós napon nem pótolunk, akkor baj van.. Akkora humbug, hogy tiszta lesz a vérünk, meg megtisztul a szervezet... nem kell megtisztulnia. 1 magyar orvosi + szakvélemény nincs... huzamosabb ideig a fogyasztása hasmenést, folyamatos szomjúságot eredményez... Ha kevésbé fogyasztod, meg nem történik semmi sem + sem -.. de kiadtál 200.000E magyar forintot a nagy büdös semmire.

Lúgosítás: ergo mikor leér a gyomrodba, a gyomorsavad rögtön semlegesíti... ha olyan sebességgel iszod, hogy nem képes a gyomor savat után termeli, akkor emésztési problémák lesznek... az az igazság legalább annyi hátránya van mint előnye de legfőképp semmi hatása nincs.

És hiba írják 1000weboldalon, külföldi szakvéleménnyel alátámasztva meg sorra hozzák az érveket... ne higgy neki. Kérdezz meg 1 vegyészmérnököt, gépészmérnököt, orvost.. semelyik sem mondja az IGYAD! Csak az emberek olvasgatnak, aztán addig olvasnak míg kihúzzák a zsebükből a pénzt...

2011. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Fuh am még valami utolsó te kiadtál 250.000ft-t arra a gépre.. ÁÁÁÁÁ mekkora az isten állatkertje... :D:D:D... tudod mit? IGYAD mint a torkosborz, ha ennyi eszed nincs mit 1 marék száraz molylepkének.

Én is elkezdek már ilyen fost forgalmazni komolyan mondom...

2011. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem meg a víztisztítóknak igenis van értelmük. Valóban nem a legolcsóbb kategória, de nem is pár hétre vásárolod, hanem évekig használhatod. Én tapasztalatból mondom, mert mi már több éve egy víztisztítót használunk, és eddig semmilyen problémánk nem volt. Töltetcserére van szükség, de pont ezért rendeltünk Wellnet víztisztítót, mert ők ezzel is foglalkoznak és mindenben nagyon kedvesen és szakszerűen segítenek. Nagyon sok terméket forgalmaznak, és mindig találsz akciósakat is, aminek köszönhetően tényleg nagyon kedvező áron hozzá lehet jutni a termékeikhez. Szóval én bátran ajánlom őket, nem fogja senki megbánni.

[link]

2019. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!