Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal? Bővebben...

Mit kezdjek magammal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elég gyakran vagyok beteg és emiatt sokszor ki kell hagynom a sulit is...

Annyit idegeskedek, h szerintem a stressz az, ami kikészít. Gyakran van valami, ami miatt úgy érzem kész, vége, nem bírom tovább, sírnom kell. Most is hasonlót érzek... Semmi erőm nincs, szétmegy a fejem, hányingerem van, szédülök és idegesít, hogy nem fér a fejembe a sulis anyag. Rengeteget kell tanulnom és egyszerűen akármilyen röhejesen hangzik, NINCS RÁ IDŐM!

Elkezdem és nem tudom befejezni mert nincs rá elég időm. Aludnom is kell, bár éjszakánként is tanulok de hiába minden tanulás, hiszen semmi nem marad meg álmos fejjel :S

Aztán suliban másnap csak ásítozom. Nekem amúgy is nehezebb tanulnom... Sokkal többet kell ülnöm a tanulnivaló felett mert egyszerűen olvasom és NEM JEGYZEM MEG, aztán mikor már látom, h "Úr Isten, már 3órája tanulom ugyanazt és az sem tudom miről szól" akkor kétségbeesetten esek neki a magolásnak és még akkor sem biztos, h sikerül "megtanulnom". Amúgy alapjába véve szerintem nem vagyok rossz tanuló, 4-es, 5-ös jegyeim vannak, igaz néha egy-két 3-as is becsúszik, de szerintem ez nagyjából átlagos... szóval sikerül összehozni a jobb jegyeket (puska nélkül, persze néha padtársak közt megvan az, h segítünk 1másnak dolgozatnál, ha sikerül) de szerintem nem vagyok annyira hülye, hogy ne tudjak tanulni. És ez csak egy dolog, ami rettenetesen idegesít. Érzem, hogy beteg vagyok és nincs erőm, szinte már esek össze... Kérlek titeket, segítsetek valahogy! <=(

Mit tehetnék? Az sem jó, ha nem foglalkozok semmivel, ami rosszul esik vagy kikészít mert nem hagyhatom magam! Vissza kell vágjak. :(

A stressz megöl engem!!!


2011. jan. 23. 17:12
 1/5 anonim válasza:
hány éves vagy?
2011. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15 (és fél)
2011. jan. 25. 11:34
 3/5 anonim válasza:

akkor mindent értek :) nagyon nagy változáson megy most keresztül a tested, ez rengeteg erődet elveszi, ezért vagy fáradékonyabb. a fáradtság miatt meg nehezen tudsz koncentrálni. ami szerintem segíthet:


-igyekezz sokat mozogni, akkor is, ha úgy érzed, semmi kedved. ha lehetséges, friss levegőn. a tanulás nem azon az egy órán fog múlni, sőt, utána sokkal frissebb lesz az agyad, mert javul a vérellátottsága. ha csak sétálsz egy fél órát kint, az is sokat számít!


-egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, szedj valamilyen kombinált vitaminkészítményt. az állandó fáradtságodat, rossz közérzetedet okozhatja vitaminhiány is.


-pihenj, amennyit csak tudsz pl. hétvégén. jól aludd ki magad, a legfontosabb az éjfél előtti alvás. tehát pl. pénteken vagy szombaton, ha lehetséges feküdj le minnél hamarabb.


ezeken én is átmentem anno, bár sportolóként annyira nem voltak durva "tüneteim". de akkor kezdtem el fokozottan figyelni a vitaminbevitelre meg ilyesmire.


+1: a Magne B6 is nagyon jó, jót tesz az idegeknek. és ha sokat kell tanulnod, egyél csokit :) nem vicc, tényleg megmozgatja az agyad. meg banánt, abban B vitamin van, ahogy a kefírben is. a zsíros, nehéz ételeket kerüld, azok csak még jobban megterhelik a szervezetet (az emésztésük sok energiát felemészt).


remélem tudtam segíteni!

2011. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettél!

Igyekszem ezek szerint cselekedni :)

2011. jan. 25. 17:36
 5/5 anonim válasza:
szívesen :) sok sikert!
2011. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!