Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha hámlik a fejbőrö...

Mit tegyek ha hámlik a fejbőröm és gyorsan zsírosodik a hajam valamint hullik is?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok sampont kipróbáltam és egyik sem használ a 3 napon a mosás után nagyon zsíros a hajam és elviselhetetlenül viszket és nagyobb bőr darabok jönnek le a fejbőrömről.A vakarás miatt sokszor pedig sebes is a fejem.Már voltam bőrgyógyásznál aki elküldött góckutatásra a hajhullásom miatt és a vizsgálatok során semmit sem találtak.Abbahagytam a fogamzásgátlót is nőgyógyász javaslatára hogy esetleg nem e attól van de nem szűntek meg a problémák.Már egy halom pénzt kidobtam samponokra és még nem találtam semmit ami használt volna.Mit tegyek mert már nagyon zavar a hajam és a fejem állapota.
2011. jan. 25. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedj cinket és c-vitamint. És hajmosás után öblítsd le a hajad ecetes vízzel! Nagyon hatásos sok hajproblémára.
2011. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hámlik, hanem korpás (gomba). Nizorál sampon (gyógyszertárban kapható) megoldja a problémádat. (A sapkádat,fésűdet, párnádat ki kell mosni, mert visszafertőz.) Persze jóval többe kerül, mint az illatszerekben kapható sampont, de kúraszerűen kell alkalmazni, nem állandóan.

Kicsit a zsírosodáson is segíteni fog, de csodát ne várj.

A zsírosodás oka a gyakori hajmosás, a nem megfelelő sampon (pl. soha ne vegyél "zsíros hajra" valót, mert csak ront a helyzeten, agresszíven tisztít, ami ingerli a zsírtermelés), a túl sok adalék (használj natúrkozmetikumokat, amikben nincs vegyszer, pl. DM Alverde), az, ha állandóan piszkálod/vakargatod. Se a túl forró, se a langyos víz nem tesz jót. Hajmosás után mindig meg kell szárítani, hogy ne fázzon meg a fejbőr. Hordj sapkát az utcán.

Zsírosodást okozhat a nem megfelelő táplálkozás, valamint az édesítő használata. Nekem az aszpartamtól ment tönkre úgy, hogy mosás után másnap estére úgy nézett ki, mint ami leh*tak. 2 évembe került, hogy most már 5 napot is kibír.

A hajhullást okozhatja a zsírosodás is.

Ha a Nizorál nem jön be (vagy nem akarsz még erre is költeni), jelentkezz be hajvizsgálatra patikákba. A barátnőmnek ez segített, neki is csomókban hullott a haja.

2011. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Kipróbálom a tanácsokat.
2011. jan. 25. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg megírnád, hogy javult-e hajad állapota? én a Revalidot használtam régebben és az bevált nagyon.

c-vitamin, magnézium, kálcium jót tesz a hajnak

2011. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!