Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valahonnan megtudhatom, hogy...

Valahonnan megtudhatom, hogy mikortól kell fizetnem TB-t?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos hallgató voltam, januárig. Szeretném befizetni egy hónapra a TB-t, mert úgy néz ki, hogy március 1-től lesz munkám.


Kérdés: Amikor megkérdezik, hogy mikortól fizetem mit mondjak? Mivel nem tudom, hogy január hányadikáig voltam nappali tagozatos hallgató.


2009. febr. 5. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted a tanulmányi osztályon, hogy hanyadikáig volt biztosítási jogviszonyod.

Az APEH megyei igazgatóságára kell beküldened a járulékfizetéshez a bejelentkezésedet a megszűnéstől számított 15 napon belül (letölthető a be és a kijelentő is az APEH honlapjáról)

Ha elhelyezkedtél, ki kell jelentkezned, hogy ne kelljen tovább fizetned az APEHnak a havi 4500 Ft-ot.

Ügyfélkapus regisztrációt csinálhatsz az okmányirodában, és akkor az ügyfélkapun keresztül megnézheted a biztosítási jogviszonyaidat (itt lehet, hogy csak több nap elteltével jelenik meg a változás)

2009. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szia! Kérdésedből nem derül ki, hogy be is fejezed a tanulmányaidat vagy csak halasztod. Ha csak halasztásról van szó, akkor a biztosítási jogviszonyod meg marad. Egyénként bármilyen jogviszony (munkaviszony, tanulmányok, munkanélküli ellátás stb) megszűnése után még 45 napig biztosított vagy. (ha a megszűnt jogviszony kevesebb volt mint 45 nap, akkor annyi napig, ahány napos volt a megszűnt jogviszony)

2009. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Befejeztem a sulit, nem halasztok.
2009. febr. 5. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
hmm, higgy az előttem válaszolóknak,de én csak megemlítem ,hogy párom decemberben államvizsgázott, és neki azt mondták,h az utolsó aktív félév utolsó napjától számított 160 napon belül be kell jelenteni a jogviszony megszűnését. Ne harapjátok le a fejem, szeged jogi kar, to mondta. De ezek szerint akkor már be kellene jelentenünk.
2009. febr. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!