Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam magamat tisztán...

Hogyan tartsam magamat tisztán? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
A végbelemet kivezették a bordám alatt.Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tartsam tisztán, hogy ne egy bélsaras kötél lógjon ki belőlem.A válaszokat előre is köszönöm!
2011. febr. 7. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, először is sajnálom, hogy ez történt. Másodszor ne törj le, sokan élnek sztómával, vannak klubok is, ahol programokat szerveznek, összejárnak, minden fontos -akár intim - kérdést nyíltan meg lehet beszélni.

Édesapám évekig élt sztómával, ha nem is első-, de másodkézből vannak tapasztalataim. Az étkezésed a legfontosabb. Rendszeres legyen, kerüld a zsíros és puffasztó ételeket. Az ő idejében még nem volt, de mostanában halotam egy kifejezetten sztómásoknak kifejlesztett irrigátorról, ennek érdemes utána érdeklődnöd, hasznos lehet az általad említett "kötél" esetében. A kórházban, ahol a műtétedet végezték, van ún. sztómanővér (legalábbis anno így hívták), aki betanított a sztóma használatára. Ő minden ezzel kapcsolatos kérdésedre válaszol, segít neked, bármikor akad problémád, akár hónapokkal a műtét után is.

2011. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ezt orvossal kéne megbeszélned, vagy amikor a műtétet megcsinálták biztos elmondtak mindent ezzel kapcsolatban.

Én speciel el sem tudom képzelni, hogy ez hogy működik, gondolom vagyunk ezzel többen is, úgyhogy inkább szakembert kérdezz, mint hogy mit itt tippelgessünk.

2011. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
bocsi, siettem, nem ellenőriztam: hallottam és nem halottam.
2011. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!