Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kis unokám az egyik farpofán...

Kis unokám az egyik farpofán egy barna anyajeggyel született.3éves múlt okt. -ben. Azt javasolta az egyik orvos, hogy ezt el kell távolítani. Mikor? Hol?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Sebész távolítja el. Gyakorlatilag bármikor. Helyi érzéstelenítéssel szokták csinálni, kb. 10-15 perc az egész. Egy hét múlva varratszedés és nyoma sem lesz, főleg az ő fiatal bőrén.

Viszont mivel még kicsi a gyerkőc, nem tudom a helyi érzéstelenítés mennyire megoldás, mert ilyenkor még izgágák, nem tudom mennyire bírják mozdulatlanul, főleg orvos keze alatt... vagy habár nem tudom. Ilyen apróságért, meg az altatás felesleges és hülyeség is.

2009. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiamnak a karján volt, tenyérnyi, 14 évesen levették, a combjáról kellett bőrt a helyére ültetni. Az égésplasztikán csinálták. Az átültetett bőr helye begyulladt, nem gyógyult, csúnyán hegesedett. Egy év múlva állt helyre úgy-ahogy.Megállt a növésben, egy évig nem tornázott.

Nagyon megbántuk. Azt meg mindenképp, hogy novemberben csináltattuk. Ha nagy, mindenképp tavasszal műttessétek, mikor minden növésnek indul, a sebek is jobban gyógyulnak.

Kérjétek ki legalább mégegy orvos véleményét, hogy kell-e,

és érdeklődjetek a kórházról, mert mi utólag tudtuk meg, hogy itt nagyon gyakori az ilyen jellegű elfertőződés.

2009. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha sima anyajegyleszedés, azt nem kell plasztikázni. A nagyobb méretű anyajegyeknél lehet ilyen komolyabb műtét, hogy máshonnan kell bőrt ültetni. Egy kisebb anyajegy esetén szépen összehúzzák a bőrt. Én jó párat levetettem magamról. Nem bántam meg.
2009. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!