Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi négyszeri gyógyszerszedés...

Napi négyszeri gyógyszerszedés hogy?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem érint a téma, csak nézegettem neten ajándékba gyógyszertartókat, és láttam több négy rekeszest is. A heti adagolókon, úgy volt feltüntetve, hogy reggel, délben, este, éjszaka. Ezt hogy kell érteni? Az ember felkel pl. éjfélkor és beveszi a gyógyszerét, vagy lefekvés előtt 10-11kor? A többit meg reggeli, ebéd, vacsora előtt/után/közben ahogy elő van írva.

Vagy el kell osztani a napot négy része, és mondjuk reggel 6kor, délben, este 6kor és éjfélkor?

Előre is köszönöm a válaszokat. Ja, én nem ilyet néztem, csak megakadt rajta a szemem és kíváncsivá tett.


2011. febr. 9. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ébren töltött óráidat elosztod néggyel.

Ennyi.

2011. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy: 6 óránként, éjfélkor, és reggel 6-kor is.
2011. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van olyan gyógyszer amit 6 óránként ajánlatos szedni hogy a szint a vérben egyforma legyen mert akkor hat a legjobban.
2011. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval gyógyszertől függ? Nekem mondjuk a 6 óránkénti tűnik ésszerűnek, mert ha napközben kéne, akkor elég lenne a napi 3szori is, nem? Csak nem tudom, gyakorlatba ez hogy van, a sok idős ember mind felkel éjfélkor bevenni a gyógyszerét, vagy egy-két órát előrehozhatja, és lefekvéskor veszi be a negyedik adagot?
2011. febr. 9. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszerfüggő, hogy hogyan kell szétosztani a 4x-i adagot.

Van ami csak azért van ennyire szétosztva mert mondjuk a gyomor nem bírná ha egyszerre kapná meg... stb

2011. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!