Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen a tej?

Tényleg egészségtelen a tej?

Figyelt kérdés
mondjuk én akkor is innák tejet ha cián lenne benne de azért jó lenne tudni.
2011. febr. 10. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Igen, az, sok gyomorbántalomnak a tej az okozója. De ha nem viszed túlzásba, nem lesz bajod, én is szeretem, heti 1-2 pohár hideg tejet meg szoktam inni, de leginkább capuccinoval szeretem, azt leglaább kétnaponta iszom egy bögrével. De nem részletezném, annyi helyen lehet találni róla leírást. Ma már egyébként maga az egész élet egészségtelen...
2011. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
amit a tescoban veszel az nem tej, egyébként a mandulában van cián a barna héjában
2011. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én ittam már napi 1 liter tejeket de nem lett bajom
2011. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem egészségtelen,inkább egészséges. Csak mostanában találta ki valaki,hogy minden bajt kaphatsz tőle. Én naponta legalább egy liter tejet megiszom,már 76 éve. Makkegészséges vagyok. A gyerekeim,unokáim is isszák a tejet,már 3-4 hónapos koruk óta,és ők sem betegek,és nem is allergiásak rá.
2011. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megoszlanak a vélemények. Egyik tábor azt mondja, hogy egészséges, kalcium van benne, nőknek nélkülözhetetlen, főleg terhesen.

Mások minden baj okozójának tekintik, és nem gyomorbántalmakat írnak, hanem pl. rákot.

[link]


Mivel nem tudjuk, kinek van igaza (meg más kajákkal kapcsolatban sincs bizonyíték semmire), én azt mondom, hogy mértékkel nyugodtan fogyaszd, ha szereted.


Aki meg laktózérzékeny, vagy fáj tőle a gyomra, az ne igya.

2011. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok. Én rendes tehéntejet iszom, egy közeli ismerős, aki állattartással foglalkozik, ő hozza nekünk. Általában egy hétre 4 liter tej elég, nem kell túlzásba vinni, csak úgy, vagy bármivel én szoktam inni, illetve különféle ételekbe, süteményekbe kell.

Van, aki érzékeny rá, és gyomorgörcsöt okoz, van akinél kiütések jönnek elő, van akinél csak nagy dózisban jleentkezik. Más meg bírja rendesen. A macskáknál is ez a helyzet, tudom, hogy nem nagyon szabad inniuk, de szeretik, ezért néha kapnak egy kis tányérkával. Az egyik kiscica abszolút nem bírja, aznap rögtön hasmenése van, és léptében csöpögtet, csikar a hasa, stb. Ezért ő nem szokott sosem kapni, a nagy kandúr viszont nagyon szereti, és bírja is, ahogy a kicsi testvére is. Kb kéthetente kapnak egy kisebb tálkában, az érzékenyektől elzárva.

Én csak azt tudom ajánlani, ne vidd túlzásba, ahogy úgy általában semmit sem.

2011. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a jó az európai/kaukázusi emberben, hogy egy csomó olyan enzime működik, amit a többi rasszból kispóroltak. Az európaiak TÖBBSÉGE például felnőtt korában is meg tudja emészteni a tejet (a mongoloidok nem tudják), és így jelentős mennyiségű Ca++-hoz tud jutni, DE azoknál akiknél nem ez a helyzet a tej kellemes hasmenést tud okozni. Tehát egyénfüggő, hogy egészséges e a tej. Megjegyzem az alkoholt is messze mi bírjuk a legjobban, gyakorlatilag alig van olyan magyar ember, akinek az alkohol lebontásáért felelős enzime rosszul működne.
2011. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Én lassan 17 éve iszom,házi tejet,mindenféle tartósítással,meg adalék anyagok és forralás(!) nélkül,ahogy ki jön a tehénkéből,még szinte melegen,amikor hozzák haza,és kutya bajom sem volt eddig,nem is vagyok allergiás.Tápszert se kaptam soha,anya 1 éves koromig szoptatott,hó mondjuk az tök más,de akkoris.
2011. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21:04-es:

Régebben a tehenek nem tápot kaptak, hanem legeltek, természetes ételeket ettek. Nem is volt több tejük napi pár dl-nél. Most agyon vannak tápozva, ha néha legelnek is, akkor a fű is tiszta vegyszer, ahogy a levegő is, és naponta több liter tejet is képesek adni. Szerinted egészséges a mai tej? Arról nem is beszélve, hogy a dobozos tejek mind műtejek.

2011. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

21:10 vagyok.

Minden reggel 1 pohár tejjel kezdem a napot+pici kávé bele.De volt már olyan hogy megittam 1 litert is:)

2011. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!