Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért erőltetik rá az emberekr...

Miért erőltetik rá az emberekre a túlzott zöldség és gyümőlcs fogyasztást?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években mindenhol azzal a propagandával találkozni, hogy egyél mindennap 3x zöldséget meg gyümölcsöt és hogy mindennap szinte csak abból álljon az étrend, közben meg azt állítják a vegyes étkezés az egészséges.


A zöldségek ÉS gyümölcsök egyáltalán nem adnak erőt és szívósságot az embernek, nem leszünk tőlük frissebbek okosabbak sem, sőt a fő tápanyagok sem abban vannak. Ha megnézi az ember mijen ételekben vannak a vitaminok, akkor azt találja, hogy a húsban, tejben, kenyérben.

Ennek ellenére hataémas proaganda van hogy zöldséget ÉS gyümölcsöt egyenek az emberek.


Már a normális évezredek óta bevált falusi paraszt ember magyaros kajája sem jó, pedig azok tudták mi a jó, mert nemcsak erősek, hanem eszesek is voltak, nem úgy mint ma. Manapság mindent zöldségkörettel esznek és hús helyett hallal tálalnak az éttermekben.


Az sem igaz, hogy egészségesebb a zöldségek ÉS gyümölcsök, hiszen gondold el. A középkorban csak a gazdagok tudtak húsokat enni viszont azok sokat ettek, szinte mindíg azt ették, míg zöldséget ÉS gyümölcsöt sosem, azokat a szegényeknek hagyták meg és mégis jobban egészségesebben betegségektől mentesen hosszú életkórt éltek meg. Ezzel szemben a szegények, falusiak stb. pedig akik csak zöldséget ÉS gyümölcsöt ettek hús nélkűl, teljesen fiatalon tönkrementek, hosszú alattomos betegségek tizedelték meg őket, pedig az egészséges állítólagos táplálékban gazdag zöldségek ÉS gyümölcsök evői voltak.


2011. febr. 12. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A zöldségek és gyümölcsök a bennük levő vitaminok és rostanyagtartalmuk miatt fontosak. De csak ezek nem elegek az emberi szervezetnek. Fontosak a húsok ,zsír,szalonna(nem csak a most divatos csirkemell) a tejtermékek,tojás is.

Csak a magukat táplálkozás tudósoknak nevezők ezt propagálják. Valakiknek ez az érdeke.

2011. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen, a vegyes táplálkozás a legjobb. Szükség van állati eredetű fehérjére, mert csak abban van együtt mind a 20 aminosav a létfontosságú fehérjéink építéséhez (kivétel: bizonyos zöldségek, gabonák együtt fogyasztása is jó erre a célra).

De: hús és tészta/cukor mellett zöldségre/gyümölcsre is szükség van, pl. C-vitamin ezekben van főleg. Ezen kívül a rosttartalmú étkezés lazább székletet eredményez, így csökkenti a rák kockázatát (gyorsabban kiürül a szervezetből a salakanyag), valamint a bélfal diverticulosisa (kis kitüremkedések a sok évi kemény széklet miatt) ellen is jótékony. Emellett megköti a szénhidrátokat (cukrot), így az egyenletesebben szívódik fel, egyenletesebb vércukorszintet eredményez, ez pedig kisebb mértékű raktározást, így kevésbé hízunk.

2011. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ó, azok a régi szép idők, amikor még eszesek voltak az emberek! Bezzeg ma milyen hülyék! És mondd csak, honnan tudod, van erre valami mérés?


Még egy kérdés: azok a parasztok a magyaros kaján hány évig éltek?

2011. febr. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Fúúú... hát meg kell hagyni szabatosan fogalmazol - jól bújtatod a tudatlanságot - elnézést de a leírásból kitűnik hogy sok szempontból tájékozatlan vagy... de hát pont ez az amiért kérdezel, nemde? :)


Miért propagálják annyira a zöldséget ÉS gyümölcsöt?

Kétlem hogy ebben valami zöldségmaffia lenne, mint a 2évente előforduló madárinfluenza, kergemarhakór és társainál. Amiben ráadásul sokkal kevesebben halnak meg mint egy szezonális influenzában, de hát a média mindig jó pánikkeltő-eszköz volt és lesz is.

Egyszerűen annyi, hogy az átlag nem fogyaszt eleget PONT

Amúgy igenis fontosak, a rostanyagok és vitaminok miatt.


Emellett persze nem elhanyagolható a hús, a vegyes táplálkozás. A felhívás nem arra buzdít, hogy csak zöldséget ÉS gyümölcsöt egyél 3* egy nap, hanem hogy azt IS - persze ez félreértelmezhető.


Hogy miért favorizálják sokan a hús+zöldség - mármint nem krumpli és rizs- kombinációt jobban mint a hús+krumplit? Mert az első fehérje+vitamin a második meg fehérje+szénhidrát és az első az egészségesebb.


Miben vannak vitaminok főként: azt írod húsban, tejben, kenyérben. Tessék csak szépen fellapozni egy 12.-es biológia könyv első fejezetét, vagy ha Ön régebbi kiadás akkor rágooglezni és rájönni mekkora butaság ez a kijelentés.

[link]

[link]


Szerintem a hústól se lesz az ember frissebb, se okosabb.

A frissességhez megfelelő mennyiségű és minőségű alvás szükséges, meg a testmozgás se árt.

Az okosság - IQ esetleg ha erre a formára gondoltál egy genetikai adottság amit erősen befolyásol hogy ki mennyit képes belőle kihozni élete folyamán - Czeizel doktor után szabadon. Egyébként meg tanulni kell hozzá és nem enni.


Habár USA-beli egyetemisták tapasztalatai alapján végzett kutatások bizonyítják hogy egyes ételek, mint például a feketeribizli serkentik az agyműködést. Ez egy GYÜMÖLCS.

Amúgy írnak még sok mást is, de kutatásról erről olvastam eddig.


"Már a normális évezredek óta bevált falusi paraszt ember magyaros kajája sem jó, pedig azok tudták mi a jó, mert nemcsak erősek, hanem eszesek is voltak, nem úgymint ma."

1. nem hinném hogy évezredek óta ezt ennék és lennének falusi paraszt bácsik, révén hogy honfoglalásunk 896-ban következett be elméletileg. Még talán ha a paleolit étkezésre mondanánk...

2. Tudták mi a jó. Tudták, hogy mi a jó annak aki egész nap kemény fizikai munkát végez. Igen, annak kell a sok zsír, a sok fehérje a sok-sok szénhidrát de ők is ettek zöldséget és gyümölcsöt: paprikáskrumpli? töltött káposzta? lecsó? Ma már kevesen végeznek olyan kemény munkát mint a "falusi paraszt bácsik", ezért sincs szüksége az átlagmagyarnak napi 5000 kalóriára, mert nem éget el csak 2500-at, a többit meg elraktározza zsír formájában, amit egyese max. a követező hónapokban/években fog felhasználni, mint vésztartalék elnézve a gazdasági helyzetet - a többiek továbbra is hordani fogják zsírraktárukat és hájasak maradnak.


A zöldségköretet már írtam...

A hús helyett hal pedig azért mert az ún. esszenciális zsírsavakat a szervezet nem tudja előállítani - a szintézisük, azaz felépítésük nem lehetséges az emberi szervezet számára. Ilyenek az omega-3 és omega-6 zsírsavak. Omega-3 amúgy annyit tesz, hogy a szénlánc végétől, azaz az omegától a 3. szénatomnál van kettőskötés, vagyis hátulról a 3. és a 4. szénatom között létesül kettőskötés:

[link]

Mint a link is mutatja a halakban nagy mennyiségben megtalálható.


A középkor és a húsevő gazdagok.

Megjegyzem mivel túl sok húst ettek különböző betegségek alakultak ki náluk...

A csóró földműves meg nem tudott húst enni.

Mindkét réteg beteg volt, mert a gazdagok minőségi éhezők voltak - bizonyos tápanyagból nem ettek eleget, míg a szegények minőségi - nem ettek fehérjét és valószínűleg mennyiségi éhezők is voltak.

Egyik sem egészséges.


A gazdagok hosszú életkort értek meg. Hát persze... nem voltak annyira fizikailag igénybe véve és emellett higiénikusabb környezetben - fürdés, fogmosás, tiszta ruha stb.- élhettek mint a szegények.


Végezetül az utolsó mondatodra megint:

NEM azt mondják hogy CSAK zöldséget és gyümölcsöt kell enni, hanem hogy azt IS, mert jelenleg a társadalom minőségi éhezőnek számít.


U.i.:

Pár helyesírási hiba ami kiszúrta a szemem - nem az Ön személye elleni merénylet, meg szoktam írni utóiratban:

gyömÖlcs (!)

zöldség- és gyümölcsfogyasztás - egybe

minden nap

parasztember - egybe, mert nem mint jelző szerepel a paraszt

miLYen (!) - a felkiáltójelesek a durvák, a többit szerintem az átlag észre sem venné...


Stilisztikailag még néha a pontozás, tagmondatok elválasztása, de ez szerintem csak saját stílus, néha én is hülyén központozok, van amikor hatásosabb így.


Végső soron:

Nem tudom hány éves lehet a kedves Kérdező. Tetszik, hogy vannak önálló gondolatai és kérdez. Ez jó!

Viszont pár gondolatmenet elég beszűkült, tessék többet olvasni, szörfölni akár itt az interneten ilyen érdekes témák után.

2011. febr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes válasz,kedves utolsótól! [link] A_vastagbelrak_megelozese és itt van még egy kis olvasni való,miért ne együnk zsírosat!28évesen nő létemre,még gyerekem sincs,de daganatot(szerencsére jóindulatut)operáltak le a vastagbelemről.Világ életemben zsírós,erősen fűszeres kaját ettem,kolbászt-szalonnát tonnaszámra nyomtam magamba.Meglett az eredmény.Köszönöm,én inkább oda figyelek,és meghagyom másnak ezt a halálos kórt,akik azzal hitegetnek másokat hogy egészségesek a zsírós szaftos,erősen fűszeres ételek.Jó étvágyat hozzá!
2011. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

06:39! Teljesen egyet értek, én sem fogalmazhattam volna jobban. Én is azt olvastam valamelyik könyvemben, hogy a gazdagabb emberek voltak a betegebbek, mert akkoriban csak ők tudták megfizetni az újdonságnak számitó finomitott ételeket, ezért küzdöttek hiánybetegségekkel.

A szegények természetes ételeket készitettek, ezért ellenállóbbak voltak a betegségekkel szemben. A gazdasági válságok idején is mindig legyengült a lakosság, és ilyenkor szedte áldozatait pl. a himlő is.

Én is rengeteget olvasok a témába vágó irodalomból, mert nem csak a saját és családom egészsége érdekel, hanem a nagyobb tömegek állapotára is kiváncsi vagyok, pl Szendi Gábor irásait is nagyon érdekesnek találom.

Ha az emberek megfogadnák Atkins tanácsait, mint hogy ételeink 70 %-a legyen növényi, akkor nem lenne ennyi nyavaja, izületi probléma, asztma, cukorbetegség, sziv-problémák. És még egy nagyon fontos dolog: igaz hogy sok növényi táplálékra van szükségünk a jó emésztés érdekében, de sokan még nem tudják, hogy a mai zöldségek és gyümölcsök már csak önmaguk árnyékai. Ezzel azt akarom mondani, hogy aki elégséges mennyiséget fogyaszt ezekből az élelmiszerekből, még azoknak is ki kellene egészitenie a táplálkozását vitaminokkal, és ásványokkal, mert a növényekben már nincs elég. Ezt már 1960-ban Szent-Györgyi Albert is kijelentette, képzelhetjük hogy azóta mennyit romlott a helyzet.

Én találkozom nap mint nap olyan emberekkel, akik azt hiszik hogy esznek növényi táplálékot. Kérdésemre, hogy mégis miket, és mennyit, elmondják hogy pl. csemege uborkát, 1-2 darabot az ebéd mellé, vagy 1 szelet zöldpaprikát a szendvics mellé. No amig igy gondolkodnak, addig lesznek is mindig betegségeik, sokat kell még tanulniuk e téren.

2011. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó!Igaz amit írsz,az ember csak azt hiszi ha naponta eszik egy narancsot akkor elkönyveli hogy egészségesen étkezett.Az a baj,hogy nem is érdeklik,amig nem jön elő a baj.Rengeteg bélbeteg ember van,csak ők még nem tudják,mert nem mennek el orvoshoz."Egyszer kemény,majd lágy a székletem?"..hm,sebaj,majd holnap jobb lesz"Sokat szellentek?"..hm,biztos olyat ettem.Így gondolkoznak,ez a baj.Pedig a szervezetük már jelez.
2011. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos okosabb vagy, mint a táplálkozási szakértők. Meg műveltebb is. Meg jobban is értesz hozzá. Meg rengeteget olvastál az ilyesmiről egész életedben. Kár, hogy ez a fene nagy tudás a helyesírásodon pl. nem látszik.

Ráadásul a tárgyi tévedéseiddel sem vagy tisztában. Arra mit javasoljak? Törikönyvet? Hirtelen nem is tudom...

2011. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mert jó bolt és drágább, mint a hús .... sztem (sztem a húsokkal kapcsolatos problémák sem véletlenek pl. madárinfluenza stb.)
2011. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!