Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valamilyen vizsgálat,...

Van valamilyen vizsgálat, amivel ki lehet deríteni, hogy tényleg öröklötten magas a koleszterinszintem?

Figyelt kérdés
Kb fél éve szedek koleszterincsökkentőt (majdnem a maximálisan szedhető mennyiséget), és ez alatt az idő alatt a legkülönbözőbb mellékhatások jöttek elő. A körzeti dokimnak hiába mondom, mert az a válasza rá, hogy ezt a gyógyszert nagyon sokan szedik, és még senki nem panaszkodott. Nekem már az is furcsa volt, hogy amikor meglátta a laboreredményemet, már írta is fel a gyógyszert, és azonnal mondta is, hogy életem végéig szedni kell, mert örököltem a betegséget. 26 éves vagyok, nem vagyok túlsúlyos (165 cm/53 kg). Utánanéztünk, a családban nincs senkinek magas koleszterinje. Gondoltam ezek után elküld vmi vizsgálatra, de ehelyett azt mondta, hogy akkor bennem alakult ki, és majd én örökítem tovább. Létezik egyáltalán vizsgálat, amivel ki lehet ezt deríteni?
2011. febr. 18. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha normális orvoshoz járnál?
2011. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább kérj beutalót az endokrin rendelőbe. Ne vedd készpénznek, amit a körzeti dokid mond.
2011. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A beutalóval csak az a gond, hogy azt is neki kellene írni, de nem fog. Már azon kiakadt, hogy megpróbáltam pár hónapig gyógyszer helyett a diétát+fokhagymakapszula+halolajkapszula+több mozgás.

Azt olvastam, hogy a koleszterincsökkentő tönkreteszi a májat, kérdeztem tőle, hogy milyen gyakran kell vérvételre menni. Azt mondta, hogy nem fontos.

2011. febr. 18. 21:49
 4/4 anonim ***** válasza:
szabad orvosválasztás van, elmész egy másik házidokihoz bejelentkezni
2011. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!