Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy a betegség...

Hisztek abban, hogy a betegségek lelki eredetűek, köztük a rák is? És hogy nincs olyan, hogy áttét, az csak a diagnózis felállításakor keletkezik, vagy egy másik lelki probélma miatt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami. Szerencse kérdése is, hogy elkapod-e de mondjuk aki folyton depressziós, stresszel annak nyilván nagyobb az esélye, hogy elkapja.
2011. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Vagyis félig. Rengeteg betegség lelki eredetű, rengeteg meg nem az.
2011. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én hiszek benne, csak azt nem értem, hogy egy állatnak aki rákos hogy lehet több áttétje is, ha azt amit írtam, igaz.
2011. febr. 19. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ennyire egyszerű! Vannak pszichoszomatikus betegségek, de nem minden az bizony. Gondolj pl egy ebola járványra. Abban sem hiszem, hogy minden rákos ember lelki alapon lett rákos. Gondolj bele, hogy csernobil után mennyi rákos lett.


Vannak olyan emberek, ahol a pszichés tényezők is közrejátszanak egy betegségnél, a ráknál, de bizony nem gondolom, hogy kizárólag csak pszichés tényezőkön múlik ez! Van genetika és van környezeti tényező, pl vírusok, sejtkárosító anyagok a levegőben stb. A rákos sejtek pedig sajnos olyankor nagyon gyorsan szaporodnak a nyirokrendszeren keresztül lelkileg teljesen stabil és erős emberek szervezetében is!

2011. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!