Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baleset utáni sokk-kal mitlehe...

Baleset utáni sokk-kal mitlehet csinálni? Mitcsináljak hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Most nemrég történt az hogy felénk van egy vasúti híd,amin gyalogosan is átlehet menni, de a híd legfőképp vonatoknak van. Na én ezen mentem át, és az én oldalamban jött a vonat,és a figyelmetlenségem miatt, nem húzódtam le teljesen korláthoz...így amikor pont mellettem elment, a vonat oldala úgy hátbavágott, h majdnem lerepültem a hídról,vagy 2x megpördültem... a táskámban minden cucc széttört. Csak a lábam vertem be...igy komolyabb sérülés nincs, igy fogtam magam és hazasétáltam. Most nagyon durván levagyok még zsibbadva,aztérzem teljesen kiestem az életből,és gondoltam hogy irok ide...hogy mit tehetnék ilyenkor, pihenni nemigazán tudok. Fogalmam sincs hogy hogyúszhattam meg ennyivel, mázlim volt
2011. febr. 19. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát mázlid....
2011. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

valaki nagyon vigyáz rád odafentről az biztos:))

látod, mennyi az élet? becsüld meg, és vigyázz magadra mindig!!

2011. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jó lenne kicsit kiszellőztetni a fejed, sétálj egyet valakivel és mondd el neki mi történt, mit érzel, ettől egy kicsit megkönnyebbülsz majd.
2011. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell felkeresni egy pszichológust. Az ilyen esetekben ő az, aki hatásos segítséget tud nyújtani. Nem biztos, hogy csak magadban fel tudod dolgozni, kell a szakember, és nem szégyen igénybe venni. Így is sok idő kell, mire fel tudod dolgozni.

Én egyszer kaptam sokkot, közvetlen közelről láttam egy gázolásos balesetet. Kiesett egy kis idő az emlékezetemből, és egy szintén ott lévő úr kérte a mentősöket, hogy adjanak valami nyugtatót, és akkor mondták, hogy sokkot kaptam a látványtól, és ajánlották a pszichológust. 3-4 hétig táppénzen voltam, mert egyedül nem mertem a lakásból sem kimenni. Kb. 2-2,5 hónap múlva mertem arra a környékre menni, inkább kerülővel jártam.

És vigyázz az őrangyalodra!!!

2011. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tetris ***** válasza:

PTS=Post Traumás Stressz

Ez a hivatalos elnevezése annak, amit most érzel. Pszichiáter segíteni fog abban, hogy túljuss rajta.

Nézd a dolog pozitív oldalát.

El is törhetett volna a gerinced, de nem így történt.

Leszakadhatott volna kezed-lábad, de nem így történt.

Beeshettél volna a vonat alá, de nem így történt.

Végül pedig akár meg is halhattál volna, de nem így történt.

Nagy szerencséd volt. Vond le a kellő konzekvenciát, legközelebb ha veszélyes helyen kell átkelned, akkor ne merülj el a gondolataidba, hanem alaposan nézz körül.

Ezt az esetet pedig raktározd el a tudatodban jó mélyen, tanulj belőle, hogy mire kell vigyázni vasuti átjáróban.

2011. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!