Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laborvizsgálat eredményem...

Laborvizsgálat eredményem eltérései mennyire rosszak?

Figyelt kérdés

- : koleszterin: 3,5 mmol/l (referencia érték: 4-5,6)

triglicerid: 0,39 mmol/l (r.é.: 0,8-2)

vas: 9,8 μmol/l (r.é.: 14-32)

lymphocyta: 1,3 g/l (r.é.: 0,4-5)

+ : TSH: 8,28 mU/l (r.é.: 0,27-4,2)

prolaktin: 37 ng/ml (r.é.: 5-23)


A vas miatt kaptam gyógyszert is.


2011. febr. 19. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Alulműködik a pajzsmirigyed és a prolaktinod sem jó. Nem utaltak vele endokrinológushoz? El kellene menned.
2011. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ. nem mondtak semmit, csak a vasra. egy endokrinológiai vizsgálat miből áll pontosan?
2011. febr. 19. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Megtapogatják a nyakad, elküldenek vérvizsgálatra. Szerintem inbdokolt. Nekem ennél alacsonyabb TSH eltérésre is gyógyszert adtak.
2011. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mindenképp elmegyek vizsgálatra. amúgy ebből az eltérésből milyen problémák fordulhatnak elő?
2011. febr. 19. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy alacsony pajzsmirigyműködés:)

A prolaktinnál nem tudom ez mennyire jelentős eltérés.

2011. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát sokféle választ találtam. eredetileg a bőröm miatt küldtek laborba (pattanások, gyulladt bőr). az egyik választ bemásolom:

a normálistól eltérő TSH-szint mellett is lehetséges, hogy maguknak a pajzsmirigyhormonoknak (T3 és T4) a szintje rendben van, és ilyenkor nem a pajzsmirigy működésébe kellene beavatkozni. Az esetek döntő többségében a pajzsmirigy rendellenes működése nem önállóan létező betegség, csupán következményes jelenség, például hosszan tartó, krónikus gyulladás vagy erős stressz következtében alakul ki. Ilyenkor tehát a kiváltó okot kell megtalálni és kezelni, nem pedig (csak) a pajzsmirigyet!

ezek szerint az lehetséges, hogy a gyulladt bőröm miatt van az eltérés?

a bőrömre kaptam sotretet.

2011. febr. 19. 19:31
 7/10 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, hogy a T3 és T4 szintek rendben vannak.
2011. febr. 19. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ha azt írják, akkor lehetséges. Viszont szerintem azért érdemes megvizsgáltatni endokrinológussal a T3 és T4 szintet is, nem szabad ennyiben hagyni. Ráadásul lehet, hogy más hormonnal van bajod, amiatt vannak a pattanások. (Pl. magas tesztoszteronszint okozhat ilyet).

De nem akarok tippelgetni, mert lehet tényleg semmi bajod. Csak szerintem megér egy vizsgálatot.

2011. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jah, bocs azt nem olvastam, hogy T3 és T4 rendben van. Azt hittem azt nem is nézték, azért mondtam, hogy érdemes endokrinológushoz menni. De ha vizsgálták, akkor lehet, hogy inkább csak hinni kellene az orvosnak:)

Ha esetleg nem bízol benne, akkor keress fel másik orvost.

2011. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ettől függetlenül biztos elmegyek vizsgálatra. amúgy a többi hormon szintjei rendeben vannak, csak amit először leírtam, ott vannak eltérések. és köszi a válaszokat. :)
2011. febr. 19. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!