Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum vs Fogamzásgátló?

Antibiotikum vs Fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Antibiotikumot kell szednem.

A fogamzásgátló hatását gyengíti?

Régen már volt ilyen szitu, fel is hívtuk a szülésznő rokonunkat, akit úgy emlékszem azt mondta, nyugodtan szedjem semmi gond nem lesz. De nem mernék rá mérget venni!


2011. febr. 21. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy befolyásolhatja.. azért a biztonság kedvéért használjatok óvszert.
2011. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3 órát hagyj ki a kettő között. én pl azért védekeznék mellé gumival. pláne, ha gond lenne a baba...
2011. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyengíti. Kell mellette gumi vagy más módszer. Csak a következő havi adag megkezdésétől számíthatsz újra a védelemre.
2011. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez volt az én kérdésem anno a témával kapcsolatban. Érkeztek hasznos válaszok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__13541..

2011. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok mellékhatásként hasmenést okozhatnak és az által problémás lehet a gyógyszer felszívódása is. A hivatalos orvosi javaslat az, hogy a kúra időtartama alatt plusz még annyi napig ahány napig antibiotikumot szedtél kiegészítő védekezés ajánlott.
2011. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen gyengiti.Szóval kiegészités képpen jobb az ovatosság és a másfajta védekezés is.Tényleg legyen meg a 3-4 ora a bevétlek között.Amúgy ha hasmenésed van akár az antibiotikumtol akkor is könyen kiürülhet a fogamzásgátlo a szervezetedböl,ahogy elöttem is irták.
2011. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Most én is azért nem mentem orvoshoz, mert kapásból antibiotikumot írna fel, és még csak 10 napja szedem a fogamzásgátlót, még így sem biztonságos teljesen, majd egy hónap után.Most ha még egy hétig szedném az antibiotikumot, akkor még tovább kellene várni vele.

2011. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Augmentint szedek és Jasminelle fog.gátlót.

Az augemntinből még van 3 szemem, a fogamzásgátlómat pedig ma kezdtem. Nem a fogamzásgátló szedését, azt már szedem 3.5éve, csak a következő levelet kezdtem ma.

De anyu is most mondja, hogy szerinte is azt mondta rokonunk, hogy nem kell aggódnom, attól, hogy rá van írva esetlegesen. Neki is ilyenkor kell külföldön lennie, de majd felhívom a dokit az a biztos.

2011. febr. 21. 19:56
 9/10 A kérdező kommentje:
hasmenésem nincs szerencsére, és nem is volt
2011. febr. 21. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikum mellett mindenképpen kell kiegészítő védekezés. Megváltoztatja a gyógyszerek felszívódását, metabolizmusát.
2011. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!