Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi hány liter vizet lehet...

Napi hány liter vizet lehet maximum meginni, amitől nem lesz még bajom?

Figyelt kérdés
Korábban alig ittam valamit, a napi folyadékfogyasztásom néha csak fél liter volt, sőt volt olyan is, hogy még annyi sem.Aztán rájöttem, hogy többet kéne innom, mert nem lesz jó, ha csak ennyit iszok, ezért elkezdtem napi 2,5 liter vizet meginni.Eleinte nehéz volt, erőltetni kellett, de már egyre könnyebben meginni annyi vizet.Ma viszont nagyon sokat ittam.Megittam 3,5 liter vizet.Nem volt célom ennyit meginni, meg edzésen is voltam.Ettől nem lesz bajom, hogy ennyit ittam?Mert olvastam, hogy a túl sok folyadékfogyasztás sem jó.Vagy ez még nem volt túl sok?
2011. febr. 25. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
5 literig még semmi bajod nem lesz
2011. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
3-4 liternél többet nem ajánlatos inni, kivéve, ha erösen izzadsz. De akkor meg a sóveszteséget feltétlenül pótolni kell, mert különben a sóhiány miatt rosszul leszel.
2011. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond nem lesz.

A 2,5 liter csak irányszám, szív-és vesebetegek kevesebbet, sportolók , kövérebbek, nyáron izzadósak többet is isznak.

Célszerű, ha ennek a mennyiségnek egy része tea, ásványvíz, gyümölcslé, tehát tartalmaz ionokat.

2011. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5 liternél többet ne! Volt már, aki belehalt nagyobb mennyiségbe.. :S

De 1 nap miatt ne aggódj, volt, hogy én is megittam kb 4 litert egy nap.. Ha látom, iszom.. :D

2011. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-3 liter között kéne.Az 5 liter az irreális,mert kimossa a létfontosságú nyomelemeket.Megterheli a vesét és a szivet.40 fok melegben ,erős fizikai munkánál is elég a 4 liter
2011. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én beleestem ebbe a hibába néhány éve, mármint a túl sok vízivásba.Kimosta a nyomelemeket belőlem, mikor 7-9 litert ittam egy napon.Igaz elosztva, és nyári hőségben.De nagyon veszélyes, kórházba is kerültem.Vigyázz, ne ess át a ló túlsó oldalára!3-4 liter a felső határ szerintem, ennél többet rendszeresen nem lehet inni.Eseti kivételek lehetnek, de csak óvatosan!
2011. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!