Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seborreheás dermatitisz...

Seborreheás dermatitisz hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Marly Skin bőrvédő habot.
2011. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak sebhorreas dermatitis van az arcán időnként, már 7 hónapos kora óta. Most 2, 5 éves. Először vörös foltok jelennek meg, majd terjednek, aztán pici pattanásszerű, pikkelyszerű dolgokká alakulnak. Rendkívül száraz tapintású, egyszóval nagyon csúnya, és viszket neki. Majdnem egy év orvoshoz járás, millió kencefice kipróbálása után az lett a végeredmény, hogy csak a steroidoktól múlt el. Ami elég komoly gyógyszer, és végül már attól sem. Egyszercsak az egyik patikában meglátták az arcát, és a gyógyszerész ajánlotta a La Roche Posay termálvizes sprayt, és a La Roche Posay Kerium Ds krémet. Láss csodát, elmúlt tőle, és ha visszatér, akkor kordában tudom tartani, nem terjed úgy el, és egy-két hét alatt elmúlik. Először a spray-vel fújom be, és miután felszívódott, akkor kenem a krémmel. A spray 2300 Ft/150 ml, a krém pedig 3100 Ft/50ml patikákban, de a vaterán találtam 1800 Ft-ért is.

Számon tartom a napot, amikor teljesen véletlenül végső elkeseredésemben léptem be éppen abban a patikában!

És ami a lényeg, nincsen ebben a két termékben sem steroid, sem egyéb ártalmas összetevő, akármennyiszer kenhetem az arcát, és mivel izeg-mozog, nem kell aggódnom, ha véletlenül a szájába, vagy a szemébe kerül.

Egyébként pedig azt vettem észre, hogy a mosószer és az öblítő lehet a ludas. Ugyanis én már hónapok óta nem használok ilyesmit, mosódióval mosok. És így nem is jön ki az arcán. Viszont ha nagyiéknál van egy hétvégét, már harmadik alkalommal fordult elő, hogy kijött az arcán. Persze nem vagyok 100 %-osan biztos benne, de nagyon gyanús.

2012. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!