Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 1 szer kipróbálom a marihuá...

Ha 1 szer kipróbálom a marihuánát attól még nem lesz semmi bajom? Mert igazából nem is cigarettázok és nem szeretnék rászokni egyikrese.

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez csak természetes. Nem is ember, aki nem teszi. Ne is cigizzél, meg ne is igyál, hanem rögtön a sűrűjébe.

Semmi bajos sem lesz. Azonnal.

2011. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem,de azután rágyujtasz egy másodikra ,harmadikra,mert bármikor abba tudod hagyni.Na ebben tévedsz.
2011. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hogyhogy nem is ember aki nem teszi, én egy slukkot sem szívtam még eddig és nem is szeretnék, nem nőtt még se farkam, se szarvam...ember maradtam

28

2011. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
54%
te normális vagy ? Mi a szarért akarod kipróbálni azt a szemetet ? ne haragudj a ronda szavakért,de nálam kiborul a bili ha meglátom ezeket a szavakat :|
2011. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 éve egyszer kipróbáltam, semmi extrát nem éreztem, illetve nem tudom mit kellett volna éreznem, olyasmi volt, mintha egy nagyon erős dohány lenne.

Nem szoktam rá, azóta sem próbáltam, egyszer jó volt megtapasztalni, elég volt.

Se cigaretta, se fű, se drogok.

Egytől nemigen lehet rászokni ha ismered magad és tudod, hogy nem vagy hajlamos addiktív szereket használni.

2011. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egytől is lehet bajod, kb úgy, mint pld egy műtéti kockázat, talán 10 000 : 1 ! De nem ajánlom még a sima cigit sem!
2011. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Miért akarod kipróbálni? Baráti társaságba beilleszkedni, csak mert ők szívják nem kell neked is. Nem is biztos, hogy ők az igazi barátok.

A marihuána (THC = tetra-hidrocannabinol) egy kifejezetten erőteljes, kellemes érzetet biztosító, mérgező anyag. Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát. A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést. A marihuána hatóanyaga már kis mértékű fogyasztása esetén is felgyülemlik az agyban található idegsejtek között lévő mikroszkopikus szabad helyeken (szinapszisok). Ez az elzáródás lassítja és csökkenti a kritikus információármalást az agyban – így pl. a test jelzései nem jutnak el a megfelelő helyre, vagy hamis jelzések továbbítódnak. A marihuána-fogyasztónál gyakori tünet a megnövekvő éhség- és szomjúságérzet, vizelési inger. Ugyanakkor sérül az észlelési (percepciós) képesség is, ezért gyakran fellépnek többek között vizuális, audio természetű hallucinációk is. Hosszú távú használata során a marihuána fiziológiás hatására az agy megszünteti azon kémiai anyagok termelését, amelyek a jó közérzetet, a harmónia, kiegyensúlyozottság természetes érzetét okozzák, így a fogyasztónál egy bizonyos rendszeresség nyomán kialakul a lelki (érzelmi) függőség után a kémiai függőség. A marihuána-függővé vált személy elveszti az észlelés, gondolkodás és a valóságlátás eredeti minőségét, szellemileg és lelkileg leépül. A marihuána fogyasztón elhatalmasodik a fogalmak és gondolatok alkotásának nehézsége, mérlegelését nehezíti a gyenge koncentráció, a természetes motivációk elvesztése. Mindennapjait a széles hangulatingadozás, agresszió és ellenséges viselkedés, valamint a depresszió, szorongás és paranoia teszik pokollá. A mariuhána tipikus fogyasztása irritációja folytán növeli a gége- és nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát. Füstje jelentős károsodást és pusztítást okoz a tüdőben, így csökken a tüdő oxigénhozó és szén-dioxid eltávolító képessége. Lerakódásai elősegítik a hörgők begyulladását, megvastagodását és a nagyobb mértékű nyálkaképződését, amelynek hatására keskenyebbé válnak a légutak. A marihuána füstje kétszer annyi kátrányt tartalmaz, mint a hagyományos cigarettafüst ezáltal nagyobb mértékben növeli a tüdőrák, a tüdőgyulladás, és fertőzés kialakulásának kockázatát.

2011. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha még sose szívtál sima cigit és úgy akarsz beszívni, az gáz.


Az előttem szólóknak: Ha nem érzett vki semmit egy füves cigitől, akkor vagy nem tartotta bent a füstöt és úgy szívta, mint a normál cigit, ergo elpazarolt sok mariskát, vagy csúnyán átlett baszva. :)

2011. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!