Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy túlműködés - mire...

Pajzsmirigy túlműködés - mire számítsak ilyen értékkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A vérvétel eredménye megvan, elég gyér: 0,04 a TSH (a ref. tartomány 0,4-4,2)


Holnap megyek ultrahangra, utána hétfőn vissza a dokimhoz.


40 éves vagyok, de 20 éves korom óta, ha meglát egy orvos, bármilyen, mind megkérdezi, nincs-e gond a pajzsmirigyemmel. De mostanáig sosem volt vizsgálva. :s


Hormont nagyon nem szeretnék szedni (régebben, még egyetem, alatt más miatt kellett (mert pár hónapig nem jött meg), teljesen tönkrevágott :(()


Ez az érték nagyon rossz? (attól tartok, h az alsó határ, 1/10-e, túl jó nem lehet...) Volt valakinek ilyen eredménye? Hogy kezelték?


Ha valakinek lenne alternatív (akár táplálkozás, akár homeós, akár bármilyen más) gyógymód a tarsolyában, nagyon örülnék, ha megosztaná velem!


Előre is köszönöm!


2011. márc. 4. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

"Hormont nagyon nem szeretnék szedni"

Nem tudom milyen hormont szedtél akkor, de pajzsmirigyalulműködés esetén többnyire pajzsmirigyhormont kell szedni. Abból nagy baj nem lehet.

A teljes képhez további vizsgálatok kellenek.

Addig is figyelj, hogy egyél elég jódot.

2011. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem alul, hanem fölül. Bocs, akkor marhaságot írtam.

Mindenképpen további vizsgálatok szükségesek. A TSH a pajzsmirigyet vezérlő hormon. Azért alacsony mert próbálja visszafogni a pajzsmirigy hormontermelését. Ebből nem lehet következtetni a probléma pontos okára.

2011. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ennyi a tsh-m, de csak holnap tudok beszélni a dokimmal.

megírnád, hogy mi van/volt Veked azóta?

2011. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!