Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Placebó hatású gyógyszerek?...

Placebó hatású gyógyszerek? Mik azok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amikbe nem tesznek olyan anyagot, amilyen célból azt kell.


Például hashajtó -> nem rakják bele azt az anyagot a gyógyszerbe, ami a hasmenést előidézné.


Tehát ha beveszed ezt a gyógyszert, nem tapasztalsz semmit.


Viszont vannak olyan emberek, akik mentálisan mégis meggyógyulnak a placebo gyógyszertől.

2011. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt én is tudom.


Azt hiszem én rontottam el ezt a kérdést, mert úgy akartam megkérdezni, hogy konkrétan melyek azok a gyógyszerek? Szóval inkább a nevükre lennék kíváncsi, vagy esetleg egy honlapra címre ahol utána lehetne nézni...


(amúgy ez nem vetekszik gyógyszerhamisítással? hiszen kifizetjük gyakran a több ezer forintos árat a semmiért?!)

2011. márc. 4. 18:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a a placebó leginkább egy hatás. Ami nagy vonalakban arról szól, hogy a beteg magától meggyógyul, nem a gyógyszer hatásara. Ha valóban hatásos szert szedsz be, akkor is jelen van, hiszen maga a tudat, hogy ilyen szert szedsz be is elősegítheti a gyógyulást.


Placebót tipikusan gyógyszerek tesztelésénél használnak. Az egyik csoport valódi gyógyszert kap, a másik pedig hatóanyag nélküli placebót. Ha a hatóanyag valóban jó, akkor a gyógyszert kapottak nagyobb arányban gyógyulnak mint a placebó csoport. Korrekt teszt esetén sem a betegek, sem az őket vizsgáló orvosok nem tudják ki mit kapott, így lesz elfogultságmentes az eredmény.


Viszont valóban van olyan, amikor gyógyszertesztelésen kívül is placebóval gyógyítanak, az alternatív gyógymódok zöme ilyen.

2011. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
érthető a kérdésed, de nincsenek konkrét placebó gyógyszerek, mivel ezek ugynúgy lehetnek fehér pirulák csak nem tartalmaznak semmit... pl. fogsz egy kalciumtablettát és azt mondod hogy ettől a gyógyszertől elmúlt a fejfájásod és nagyon jó .. odaadod a páciensnek és neki elmúlik a fejfájása... na ez a placebó
2011. márc. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de én leginkább gyógyszerek nevére vagy inkább egy listára lennék kíváncsi.


Sajnos kis hazánkban nem úgy működik, hogy a doki egy kalcium pezsgőtablettát nyom az ember kezébe, hanem úgy kezdődik, hogy felír egy receptet amiért sajnos ugyanúgy FIZETNI kell mint a hatóanyag tartalmúért.


Az igazság az hogy apukámnak elég erős gyomorfájdalmai vannak, és az összes gyógyszer amit felírt a doki receptre - és MEG KELLETT VENNI - az semmit sem ért :( Ő szégyenli hogy visszamenjen az orvoshoz már 3x is, de én hiába mondom neki hogy menjen le, mondja el, hogy nem hatásos, de ő azt mondja hogy nem akarja kellemetlen helyzetbe hozni az orvost... (ehhez meg no komment) na ezért kérdeztem, hogy van-e, létezik-e ilyen fajta lista, mert ha igen akkor meg tudnám nézni, hogy szegény édesapámat csak szívatják-e vagy sem? Mert ha igen akkor inkább orvost váltanánk...

2011. márc. 5. 15:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj előbb elfelejtettem írni, hogy ezek a placebó hatású gyógyszerek is rendes kiszereléseben kaphatóak (sajnos) és ugyanúgy receptkötelesek mint a normál gyógyszerek...hát nem röhej???? Fizetsz a semmiért...
2011. márc. 5. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Nézd meg a felírt gyógyszerek adatlapjait. Nem tudok róla, hogy lenne ilyen titkos lista. Hacsak nem a homeopátiás szerek listájára gondolsz.
2011. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Forgalomban nincsen olyan gyógyszer, ami nem tartalmaz hatóanyagot. Hát ezeket tesztelni kell, meg minden kutya füle...

Nem úgy működik, hogy a gyógyszergyár a felébe belerakja a cuccot, a felébe meg nem.

Az apukád nem placebót kapott, csak egyszerűen neki nem hatott a gyógyszer (pl. nem az a baja, amit az orvos gondolt).

2011. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos vannak ilyen gyógyszerek, méghozzá vényköteles, és teljes árúak. a tartalmukat illetően vagy semmi sincs bennük (vagy keményítő por), vagy némi vitamin mix. Ez biztos. És az is biztos, hogy a papírjukon sincs feltüntetve hogy placebó (akkor mi értelme lenne, nemde?), hanem hatóanyagok vannak rajta.


Ennyit sikerült megtudnom egy ismerős ápolónőtől. Sajnos gyógyszerneveket nem tudott, mert ők azt nem tudhatják :( Szomorú nem, hogy ilyen világban élünk?!

2011. márc. 7. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Én továbbra sem hiszem el:) Kicsit fárasztóak nekem ezek az összeesküvés elméletek. Mint anno a H1N1 oltásos baromságok...
2011. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!