Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a méhnyakrák elleni oltás?

Fáj a méhnyakrák elleni oltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves vagyok. Múlt héten kaptam egy papírt hogy 20000 Ft-ért belehet oltatni méhnyakrák ellen.

Anya azt mondta hogy beoltatunk. Jövő héten lesz az első oltás, mert ez az egész 3 oltásból áll már nagyon nagyon félek írtózom a tűtől az eddigi összes oltásomnál sírtam még akkor is mikor a többiek semmit nem éreztek

És ezt az oltást hova adják??

NAGYON NAGYON NAGYON FÉLEK A TŰTŐL

nagyon szépen köszönöm anak aki normális választ ad...


2011. márc. 4. 19:09
 1/5 poiu ***** válasza:
53%

Ez olyan oltás, mint az összes többi, tehát nem fáj, utána a szúrás környékén lehet kellemetlen érzésed, de ez is ritkán fordul elő. Ez az oltás életmentő, anyukád nagyon jól döntött.

Amit tanácsolok neked fura lesz, de érdemes kipróbálnod: ne fordítsd el a fejed, nézd végig a szurit. Hihetetlennek tűnik, de tudományos vizsgálatok bizonyítják, hogy ha látod, mi történik, kevésbé idegesít, kevesebb fájdalmat érzel.

2011. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én is megkaptam ezt az oltást.

Nyugi, én is félek a tűtől, de én pl alig éreztem fájdalmat.Már nem emlékszem, hogy pontosan milyen érzés volt, de nem éreztem különösebb fájdalmat.Te se aggódj, nem éri meg:D

2011. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia !


én is megkaptam már, de nekünk ingyen volt,mert nekem máshova volt bejelentve a lakhelyem. Most meg kaptunk egy olyan papírt mi is a suliban, hogy 150.000-ért be lehet adatni :S. Én meg INGYEN megkaptam !!! Na mindegy, a lényeg az hogy nem fáj. Nem akarlak megijeszteni (!) de nekem a 3. oltás után lett egy éjszakára 40 °C-os lázam. De ez csak nagyon ritkán (!) fordul elő, ha le van gyengülve az immunrendszered vagy ilyesmi. Magyarul, nincs mitől félned ! ;)

2011. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

És ezt az oltást ugye kézbe adjáK?

2011. márc. 5. 16:47
 5/5 anonim válasza:

Hát a karodba:D

Nekem odaadták

2011. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!