Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos gerincferdülés/scoliois...

Súlyos gerincferdülés/scoliois ellen mit lehetne tenni? Milyen gyógymódok vannak? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
18 éves leszek 3 hónap múlva. 13 éves korom óta súlyos gerincferdülésem van. Sajnos későn vettük észre. Már akkor, 13 évesen meg akartak volna műteni, mivel 38 fokos ferdülésem volt ágyéki tájon, balra ferdülve. Ráadásul csavarodva is van, és kicsit felül is. Csináltattak velem korzettet, de sajnos én ezt nem hordtam esztétikai okok miatt, csak esténként, meg amikor otthon vagyok. Utcára soha. Azóta nagyon kicsit javult a gerincem, 30 fokra visszaállt, és állítólag felül már szinte nincs is. Azonban kb 1 éve már rettenetesen elkezdett fájni, hiába is javult egy kicsit. VALAKI TUDNA AJÁNLANI VALAMILYEN GYÓGYMÓDOT, AMI TUDNA RAJTA SEGÍTENI? Mert a tornákat, amiket már kipróbáltam, egyik se hat és ráadásul lusta vagyok csinálni, mivel senki se ellenőrzi, és a földön tornázva otthon egyedül unalmas. Gyógytornásznál tisztességesen megcsináltam, de az elég drága. Még a legolcsóbb és 4000 ft volt, aki ismerős volt. A kórházi csoportos tornák meg nekem semmit se hatottak, sőt. KÉRLEK SEGÍTSETEK!!! :-((((((
2011. márc. 5. 13:20
 1/1 anonim válasza:

szia!

én nekem is gerincferdülédem van(25fokos)és én egy héten 2x járok úszni(főleg a hátúszás tesz jót)és hát próbáld meg hogy mindennap tényleg csak egy 20 percet tornázol már az nagyon sokat segíthet:-Dés próbálj oda figyelni ahogyan tartod magad

16/L

2011. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!