Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha lúgos vízzel méregtelenítek...

Ha lúgos vízzel méregtelenítek, az jó?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy minden nap megiszok 2 dl lúgos vízet, az ér valamit, ha méregteleníteni szeretnék? Nem nagyon szeretnék koplalni, mert elég vékony vagyok, de az utóbbi időben betegség miatt nagyon sok antibiotikumot szedtem, na meg sok teát ittam, hogy szeretnék méregteleníteni. Ha ez nem jó tudnátok valami ötletet adni?
2011. márc. 5. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy beválik. A gyomrod attól még savas marad, max felborítod az egyensúlyt.

Inkább egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, rostdús ételeket és igyál sok folyadékot.

Ezek is segítenek majd.

2011. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2011. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lúgos vizet iszol, akkor csak közömbösíted a gyomorsavadat, és majd nem tudsz emészteni rendesen.

Ez a lúgosítás-savasítás dolog meg egy nagy kamu. Ha nem vagy súlyos vese- vagy tüdőbeteg, a vérpH-d nem fog elmoccanni a normális tartományból.

2011. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Antibiotikumok után szép fokozatosan fel kell venni az étrendbe az élőflórás ételeket (joghurtok, kovászos uborka, stb.) és kerülni kell a nemes penésszel érlelt készítményeket (sajtok, szalámik stb.).

Méregtelenítésre sok vizet kell inni, mindegy, hogy annak milyen a pH-ja, a lényeg, hogy olyan legyen, ami ízlik. Ha ez a lúgos, akkor azt, ha citromos (savas) akkor azt. Az esti órákban még a szénsavas víz is egészséges, mert segíti az emésztést, így pihentetőbb lesz az alvás. Viszont minél tisztább a víz, annál jobb az oldóhatása, vagyis jobban méregtelenít.

2011. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!