Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholizmust lehet-e örökölni?

Alkoholizmust lehet-e örökölni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok amióta élek anyám az iszik sajnos,kiskoromban hébe hóba,az elmult 10 évben meg már folyamatosan,apám is közeliti a példáját elég szépen de ő vele még nincs akkora gond.Kérédsem az lenne hogy lehet-e tényleg örökölni?
2011. márc. 7. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Genetikailag biztos nem. A viselkedési minta viszont eltanulható.
2011. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen..Az alkoholizmusra való hajlam örökölhető.

Azok a gyerekek akiknek a szülei alkoholisták azoknak a hajlam sokkal erősebben megvan a génjeikben mint azoknak akiknek nem isznak a szülei..De ez nem jelenti azt,hogy a gyerek alkoholista lesz.

Az én anyám agresszív alkoholista.Amikor engem szült,olyan részeg volt,hogy nem tudták,hogy szülni vigyék előbb,vagy a detoxikálóba. A húgommal is végig ivott.

De vissza megyek előbbre.Anyai nagyapám is alkoholista volt..öregkorára már szinte ki sem józanodott olyan részeg volt mindig..11 gyermekük volt nagyapámnak és nagymamámnak.Ebből legalább 5-en ugyanolyan súlyos alkoholisták lettek mint nagyapám...Volt aki csendes aluszékony volt(nagyapám ha berúgott,elaludt,és csendben horkolt egész nap míg fel nem ébredt) vagy agresszív lett a pia miatt mint anyám..Vannak unokatestvéreim akik velem egyidősek,és van köztük akik szintén alkoholisták lettek..Mi hárman vagyunk testvérek,és mivel a gyerekkorunk pokol volt egy alkoholista anya,és a felnőttként egy alkoholista apa mellett,így mi tudatosan nem iszunk alkoholt..Egyikünk sem az..Sőt Én és a húgom például soha nem iszunk,mert ki nem álljuk a szagát.A nővérem ünnepi alkalmakon szokott inni pezsgőt..de egy pohárka és kész..Ő sem bírja a piát..

Szóval a hajlam benned van,de te döntöd el,hogy az életedet hogyan irányítod.Ha tudod,hogy hajlamos lehetsz az alkoholizmusra,akkor ne igyál...Ha a piába akarod ölni a bánatodat akkor hasonló sorsod is lehet..Ez csakis rajtad áll vagy bukik..

2011. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szenvedélyre való hajlam örökölhető. De ez csak annyit jelent,hogy bármilyen szenvedélybetegség rajtad hamarabb kialakul mint másokon. Nem kell elkezdeni
2011. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, örökölhető.


A nagyapám (kit én nem ismertem mert elvitte a pia): ,kökeményen ivott, és most az apám is:((

Igaz ha buliban vagyok vagy v-mi olyan helyen, akkor 1-2 sör elmegy, de semmi több, mmivel nem akarok úgí járni mint az ősök.

2011. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!