Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az év jelentős részében el...

Az év jelentős részében el van dugulva az orrom és ez most már eléggé idegesít, mivel az illatokat sem érzem rendesen. Milyen allergia lehet ez?

Figyelt kérdés

Ez már lassan 3 éve tart. Általában sokat tüsszögök, és csak akkor tisztul ki az orrom, ha télen kirándulni megyünk, forgalmas utcáktól messze. Én porallergiára gyanakszom, de nem vagyok biztos benne. Elmennék orvoshoz, de az az igazság, hogy nem tudom, hogy ez orvosolható-e egyáltalán illetve milyen allergiának esetleg betegségnek a tünetei, jellemzői ezek? A porszívónk nem HEPA szűrős, azonban a párna, amin alszom, az antiallergén (este is el van dugulva az orrom, folyton szipogok, kifújni ritkán tudom).

Nagyon sokat segítene, ha válaszolnátok és legalább kirajzolódhatna bennem a válasz, hogy mi a teendő.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!


2009. febr. 20. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A páromnak néhány hónapja jelentkezett, hogy úgy érzi, el van dugulva az orra. Persze nem volt taknyos. Elment a fül-orr-gégészetre, ahol allergiára gyanakodtak. Elsőször gyógyszert kapott, ami nem javított semmit. Aztán egy orrspray-t adtak neki, amit reggel-este kell használjon, és így már szinte panaszmentes. Javaslom, hogy tényleg menj vele dokihoz, mert elég kellemetlen lehet. Ja, és párásítsd a levegőt.
2009. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már évek óta "küzdök" ezzel. Sajnos nincs rá megoldás. Az orvosok sem tudtak mit mondani, én elfogadtam, hogy ilyen vagyok, az az érzékszervem szinte megszünt.

A magam agyától arra jöttem rá, hogy az orrnyálkahártyám túlságosan érzékeny, és azért. Ehhez kapcsolódik még nálam az a tünet, hogy tüsszögéskor nem szoktam 1-nél megállni.

Próbálkoztam én is mindennel, de tulajdonképp nem oldódik meg.

Amúgy kimutatható allergiám nincs semmi különös.

2009. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Detto ilyen problémám van évek óta és allergia vizsgálat nálam sem mutatott semmit, még orrcseppel sem tudom tökéletesen kitisztítani az orromat. Hozzá lehet szokni, most már mindig figyelek ,h legyen otthon meg a táskámban is mindig zsepi és ennyi. Ja meg a másik ,h amiatt ,h be van dugulva kicsit kevésbé bírom a futást , lépcsőzést hasonló programokat.
2009. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

leirom röviden a sztorimat.


porallergiám van és orrsövény ferdüléssel párosult eddig. folyt az orrom télen nyáron, alig kaptam bedugult orrtól levegőt.


fül-orr-gégész belémnézett. hopp egy brutális orrsövényferdülés csak elsőre. elküldtek CT-re. kiderült, hogy arcüregi cisztám is lett az orrsövénytől.


kaptam avamys orrsprayt allergiára, de műtét óta nem használom, annyira jobban szellőzik orrom.


konklúzió: fül-orr-gégész, ha lehet koponyaCT, allergiavizsgálat és fény derül mindenre.


hajrá :)

2010. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!