Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol allergia vagy más?

Alkohol allergia vagy más?

Figyelt kérdés
Nyáron 2-3 alkalommal szoktam berugni. Ebben az évben fordult elő először, hogy berugás (1-2 üveg pezsgő/100kgra) után alvás, majd 1-2 óra múlva arra ébredek, hogy olyan szinten fájnak az izmaim (ereim?) a végtagjaimban, hogy megőrülök. Kétszer voltam már a sürgősségin emiatt. Az elsőnél nagy nehezen magától elmúlt, a másiknál azt hiszem kalciumot adtak, de hogy attól múlt-e el vagy megint magától azt nem tudom. Ötlet, hogy mi lehet ez?
2011. okt. 6. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ez alkohol allergia lesz. Nagymamámnak is hasonló van, ő soha életében nem rúgott be állítása szerint, de néha alkalmakkor 1-1 pohár sört vagy bort szívesen megivott. Neki is hasonlóan kezdődött kb 45 évesen. Mostanra (60 éves) olyan szinten van, hogy egy fél deci 2%os ízesített "sörtől" is szörnyen érzi magát, azt mondja még a fogaiban is sajognak az idegek. Eldöntötte hogy soha többé nem iszik.


Elvileg szépen fokozatosan alkohol adagolásával (magyarul sokáig folyamatos piálással) el lehetne mulasztani, de ez csak egy kétes eredetű netes infó, orvostól még nem kérdeztem meg, de már eleve nehéz lenne neki annyit inni emiatt, szóval lehet nem is fogom.

2012. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!