Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tudni a Japánban...

Mit lehet tudni a Japánban történt atomreaktor robbanásról? Magyarországon nincs, vagy nem is lesz emiatt sugárszennyezés? Vagyis nem volt tegnap, amikor az eset történt? Nyugtassatok már meg, hogy nincs baj?

Figyelt kérdés
Kicsit félős vagyok, ezért aggódom, mert tegnap egész nap a szabadban kirándultunk a gyerekeimmel amikor az eset történt, és utána este olvasom a hírekben, hogy mik történtek.Hát persze egyből beparáztam, mert nem értek az ilyesmihez, hogy mennyire veszélyes ez ránk nézve, vagy csak ahol történt abban a körzetben veszélyes?Ide hozzánk nem tud eljutni a veszélyes gőz a levegőn keresztül?De ne cikizzetek, mert tényleg csak egy kérdés, és normális válaszokat várok!Köszike
2011. márc. 13. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akik a legnagyobb veszélyben vannak most azok a szerencsétlenek ahol a baj történt.Azt mondják h idáig nem ér el a dolog.Örüljünk szerintem h ilyen helyen lakunk.ű

Mondjuk biztos vagyok h pánik miatt nem árulnák el ha nagy baj lenne,de sajnos nem hiszem h bármit is tehet az ember és hiába is idegeskedünk attol nem változik semmi.

2011. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csernobil se okozott nálunk "látványos" katasztrófát, pedig az jóval közelebb van.
2011. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen dolgok miatt majd akkor aggódom, hogy ha a hátsó kertemben történik... addig csak feleslegesen pörgetem magam, és hiába aggódnék. Tönkretenném a napomat a parázással, miközben nem történt baj. Majd ráér az ember akkor szorongani, ha kihullott a haja...


És ha ide is eljött a sugár akkor mi van? Úgy sem hozzák nyilvánosságra amíg nem történnek tömeges megbetegedések, vagy akármi amit a sugárzás okozhat. Ha meg most mindenki jól van, akkor nincs miért félni. ha mégis lett tőle bajunk, akkor meg már késő bánat, úgysem tudsz tenni ellene.


Aggódó emberkéknek mondom: Naponta történnek katasztrófák, vérengzések, háborúk, járványok...stb. ha minden nap úgy kelsz fel, hogy meghallgatod a híradót, majd ezen görcsölsz egész nap, akkor megbolondulsz. Inkább tedd fel magadnak a kérdést: elegendő élelmem és ivóvizem van a mai napra? Van fedél a fejem fölött ma éjszakára? Van meleg ruhám mára? Ha a válasz igen, akkor mára minden rendben, a holnap problémáin pedig aggódom holnap.


Nem azt mondom, hogy mindenbe sz*rjunk bele, de a mai bizonytalan világban megbolondulunk, ha folyton rettegünk és azon görcsölünk mi lesz velünk holnap.

lehet hogy tönkreteszed a napjaidat azon, hogy idegeskedsz mikor viszi el a végrehajtó a házadat. De a végrehajtó még oda sem ér, már jön az árvíz, a szélvihar, a földrengés... oda a házad, és elcseszted a napjaidat a végrehajtó miatti aggódáson, mikor a vége ugyanaz lett. A ház oda, és örülhetsz hogy megmaradt az életed. És a szükségszállón végiggondolhatod, milyen boldogan éltél volna a katasztrófa napjáig, ha nem a hülye végrehajtó miatt görcsölsz.


Ez csak egy gagyi példa volt, hogy szemléltessem: a hídon akkor kell átmenni, ha odaértél. Majd ha bajod lesz a sugárzástól elkezdhetsz agyalni azon, hogy most mi legyen, de addig felesleges emiatt stresszelni magad.

2011. márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre jóformán semmi nem történt (és szegények érdekében remélem ez így is marad), 20kilométeres körzetet evakuáltak, mert ennyit tartanak szükségesnek. Olvasd el a csernobili katasztrófáról szóló wiki cikket, abban is le van írva, hogy bizonyíthatóan káros hatása szinte elenyésző volt. Utána vegyél elő egy földgömböt és nézd meg hányszor messzebb van, mint Csernobil. Nekünk nem kell emiatt aggódni, nyugodtan vidd ki a gyerekeket játszani.
2011. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megnyugodtam!
2011. márc. 13. 15:30
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok !

Én nem nyugodtam meg mert tegnap vagy az előtt a híradóban volt hogy MO-n is kimutatták a sugárfertőzést asszem 10szerese a kívánt értéknek(nem biztos).és Pozsonyt is elérte a sugárfertőzött felhő:( Én nagyon félek :'(mert ha ez valamilyen csoda folytán nem ér el minket és élni fogunk akkor is ott van a globális felmelegedés .És az emberek még mindig nem tértek észhez csak pénz és hatalom foglalkoztatja őket .Már kihalóban van a szeretet .És rá sem hederítenek annak a földnek az egészségére amelyben élnek!!! mikor eszmélünk föl hogy ez nem mehet így tovább??!!de egyenlőre én ettől a felhőtől meg a katasztrófa következményétől tartok (amúgy pluszban az ózonlyuk is a 2szeresére nőtt). ha tudtok valami megnyugtatót mondani akkor azt szívesen várom

L/14

2011. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt hallotam h magyarba is kimutatták,volt a hirekbe.Én amondo vagyok h amig nagyon nagy baj nincs addig nem is mondanak semmit,hogy ne legyen pánikkeltés.Amúgy nagyon sok dolgonak az ember a hibája,azoknak amit utolsó is irt,globális felmelegedés,ezek az atomreaktorok...!

Sajnos magunknak csináljuk a bajt.

2011. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!