Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy baj, hogy ennyire alacson...

Nagy baj, hogy ennyire alacsony a vérnyomásom? (általában 90/70, de nagyon gyakran lemegy 80/60-ra)

Figyelt kérdés

120/80 a normális vérnyomás, nekem viszont ahogy írtam általában 90/70 körül van, de gyakran előfordul, hogy 80/60. Apukámnak is elég alacsony, de ennyire nem. A legfurább az egészben, hogy soha életemben nem ájultam még el, ájulás közeli állapotba is csak nagyon ritkán kerültem. Lehet bajom ebből? Egyáltalán normális az, hogy ennyire alacsony?

16/L


2011. márc. 14. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát vért nem adhatsz, az biztos. Egyébként ha panaszt nem okoz, akkor semmi gond nincs vele.
2011. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. márc. 15. 20:10
 3/7 poiu ***** válasza:
Tök jó, örülj neki. A 120/80 nem a normális vérnyomás, hanem az a határ, ami felett már tenni kell valamit. 90/akármi alatt beszélnek alacsony vérnyomásról, de ezzel nincs semmi teendő, ha nem okoz szédülést, ilyesmi.
2011. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi, és adok vért. Előtte mindig felmegy... :D

Még nem ájultam el se véradáskor, se máskor. Szóval addig nincs gond. :)

2011. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia !

Mikor mérted ezeket az értékeket, reggel vagy napközben?

A reggeli időkben nekem is kb. ekkora szokott lenni, de napközben felmegy 120 körülire.

Az, hogy normális e..., bajod nem lesz tőle, viszont amit tehetsz, hogy sok vizet iszol és rendszeresen mozogsz.

Annyit még hozzá tennék, hogy a 120-as érték normális és nem határ. A határ a tartós...140-es és az azt meghaladó érték.

2011. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Max aluszekonyabb vagy, olyan mint en.


Nekem mertek mar anno bioszfakton 85/55-t.

A lany aki merte nem is tudta pontosan megmondani, mert nem ilyen ertekeket vart viszont en lattam a higanyt ugralni picit aztan tanar ur ujra megmerte es kerdezte hogy enm szoktam oran elaludni? Mondom neha :)))

Eleg fura fejet vagott.


Am sportolodzivnek mondjak az ilyet mert nrm ha fel is megy vernyasod, pulzusod nem ugrik ki a szivet.


Nem artana vmit sportol od :)


Am meg annyi hogy kesobb ne szamits nagyon a kv segitsegere ebrenletnel nekem jogsinal 6 deci kv utan ereztem ugy hogy ebren vagyok mire odaertem...

2011. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:

A normális és a határ 5 évente változik... A magyar nyelvű lapokon azt találod, hogy 130 a határ

[link]

az angol nyelvű honlapokon ez 120

[link]

A Kérdező szempontjából a lényeg az, hogy 120/80 alatt a vérnyomás normális, tehát a tudomány mai állása szerint az alacsony vérnyomás miatt nem kell aggódni (sőt, lehet neki örülni), viszont a magas vérnyomás küszöbét ma alacsonyabnak gondolják, mint régen.

2011. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!