Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, kb.4 éve...

20 éves vagyok, kb.4 éve fájnak az ízületeim. Elmúlhat ez valamikorra?

Figyelt kérdés

futástól/kocogástól mindig fáj nagyon a térdem, így akármennyire is szerettem futni sajnos abba kellett hagyjam. Viszont vannak olyan időszakok amikor a lépcsőzéstől is fáj, most ott tartok, hogy ha biciklizek, ha ülök, ha állok, akármit csinálok, akkor is fáj a térdem, és a könyököm. A következő lépés az az szokott lenni, hogy arra kelek éjszaka, hogy fájok... Elkezdtem rá gyógyszert szedni (condrosulf), mert ez múltkor is hatott legalább annyira, hogy fel tudtam menni normálisan a lépcsőn.

Megyek ortopédiára majd megint, de csak 2,5 hónap múlvára van időpont...

Szerintetek ez így lesz ezután már mindig, vagy lehet ezeken segíteni valahogyan?


2011. márc. 20. 11:41
 1/6 A kérdező kommentje:

imádtam/imádok sportolni (futni, biciklizni, spinningelni...), és most ezeket abba kellett hagynom. Van egy másik betegségem is, ami miatt alapból már jó pár sportág kiesik. (kb. az összes labdajáték, falmászás, kondi...)

Szóval ha ez így megy tovább, akkor kb. nem csinálhatok semmi sportosat...

:(

2011. márc. 20. 11:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne egyél húst, a fájdalomra szedjél aszpirint, ez fájdalom, és gyulladáscsökkentő is. Ne mozogj túl sokat, ne terheld az izületeidet. Két napon keresztül pár óránként 15 percre tegyél a térdeidre hideg, vagy meleg borogatást, attól függően, hogy melyik jobb. Fogyassz gyógynövényes teát minden nap, akár többször is. Készíts teakeveréket borsmentából, kakukkfűből, aranyvesszőfűből, csalánból, mezei zsurlóból. Ha sok a lerakódás a szervezetedben, a tisztító teák is segítenek. Fontos! Bármilyen önsegítő therápiába kezdesz, végezd rendszeresen és kitartóan. Lehet, hogy csak hosszú hónapok után jelentkezik javulás, ezért ne add fel idő előtt.
2011. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Összefogás ***** válasza:

Az előző válasz nagy butaság volt.

Habár ilyen fiatalon ritkán fordul elő, de Neked porckopásod van, és nem termelődik eléggé az izületi nedv.

A húsfogyasztás ( de csak a marha ), azoknak a betegeknek az állapotát ronthatja, akiknek hugysav van lerakódva az izületeikben. A gyógyteák semmit sem használnak a porckopásra.

Ami használ: Kollagén kapszula Feltölti az izületeket kollagénnel, ezáltal a csontok szabadabban tudnak mozogni, nem súrlodnak egymáshoz, így csökken a fájdalom is. Kapható az Elan-Vital Egészségközpont üzleteiben. Tel:788-2577

Koriander ( fűszernövény ): egy-egy szemet lenyelve csökkenti a fájdalmat.

Bioptron vagy Evolit lámpa: a polarizált fény beindítja a szervezet kollagéntermelését.

Segíthet még a pecsétviaszgomba ( ganoderma ) is, tájékozódj róla bővebben az interneten,

És még valami: Nem akarlak megijeszteni, de több embernél is így kezdődött a sclerózis multiplex nevű betegség - 15-20 éves korban. Remélem hogy Nálad áll fenn, de a biztonság kedvéért jobb lenne megnézetni.

2011. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszi, hogy válaszoltál!

Úgy tűnik nagyon értesz az ilyesmihez. :)

Utánaolvastam most a neten picit a dolgoknak. Meglepett, hogy ez nem múlik, sajnálom kicsit azért, de igazából vannak sokkal súlyosabb dolgok is az életben... Azért a futást azt sajnálom, de inkább örülök annak, hogy ha hatni fog a gyógyszer, akkor valószínű mehetek megint biciklizni, mert azzal múltkor sem volt gond. :)

Köszi a tanácsokat, utána járok ezeknek mindenképp!

2011. márc. 20. 21:46
 5/6 Összefogás ***** válasza:
Szívesen. Örülök, hogy pozitívan gondolkozol, ez nagyon fontos a gyógyulához.
2011. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem térdfájdalomra kalcium vált be, meg is lepődtem mert évek óta fájt. Szerintem te túlterheled az ízületeket, a futásban van akinek 50 évesen megy tönkre a térde. Van akinek fiatalabbal.De amúgy a sportolók mindenféle kiegészítőt szednek hogy bírják. Csinálsz valami gyakorlatot ami a könyöködet terheli? Eliptrikus trénert próbáltad már? Ízuletkímélő , de mégis megizzaszt.
2023. máj. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!