Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szedett már valaki Roaccutan...

Szedett már valaki Roaccutan gyógyszert? Ha igen mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen,szedtem,több mint egy évig.

Nem mehettem napra,nagyon hámlott a bőröm az utolsó hónapban foltokban hullott a hajam.

Röviden ennyi.:-)

2011. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen a fiam szedett ugy kb 19 éves kora körül, de csak szigoru labor vizsgálatok után irta fel a bőrgyógyász. Össze-vissza müszakos munkában dolgozott. és emiatt a étkezés és pihenés rendszeretelen volt, irtó ronda lett az arcbőre.. sok-sok kiütés kijött rajta.

A Roacuttantól teljesen rendbe jött az arcbőre néhány hónap mulva.. és azóta sem tért vissza.

2011. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
gondolom vannak/ voltak mitesszerek is rajtad/rajtatok.. azok is eltűntek?
2011. márc. 26. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon csúnya volt a bőröm, az arcomon és a hátamon is! (Ezért is lettem kozmetikus) Én is szedtem 17 éves koromban. A Roaccutan-nak több fél mellékhatása is lehet, attól függ hány éves vagy és hogy mekkora dózist szedsz!

Nagyon fontos hogy most már nem lehet elkezdeni szedni az erős napsütés miatt,amelyik orvos ilyenkor felírja az nem normális, mivel elvékonyodik tőle a bőröd, és ha nap sugárzás éri nagyon csúnya pigment foltjaid lehetnek (és még ez a legjobbik eset)Mellék hatása nagyon sok lehet, de ez tényleg a dózistól függ. Én 30mg-t szedtem naponta, ezek voltak a tüneteim: Iszonyúan száraz volt a bőröm, tehát naponta háromszor kellet magam testápólózni. A szám cserepesre száradt, néha annyira kirepedt hogy vérzett is, de azt is elkerülheted a rendszeres ápolással.Elég gyakran vérzett az orrom. szintén a szárazságtól. Mivel ez egy magas A vitamin tartalmú gyógyszer, a táplálkozásodra oda kell figyelni, hogy már ne vigyél be több A vitamint.

De a legfontosabb, hogy a kúra alatt NEM ÉRHETI NAPFÉNY A BŐRÖDET!!!!!!!!!!!! De a kúra abba hagyása után gyönyörű lett a bőröm! HA lenne még kérdésed szívesen válaszolok!

2011. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én most szedem kb 1 hónapja, és a szám száradt ki tőle de nagyon, és labelloval lehet ellensúlyozni a tüneteket, más bajom nincs, ja és 10mgosat szedek
2011. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én nagyon megfontolnám ezt a méreg beszedését. Pl. az alábbi cikk miatt...


Ezt annó Én is szedtem pár hónapig, de szerencsére jött a megvilágosodásom. SZÖRNYŰ!!! --> "Egy ismerősöm a minap belehalt a Roaccutan mellékhatásaiba. Nem fogtok hallani róla a hírekben, mert a gyógyszergyár szerint ez nem bizonyítható. A lánynak komoly májproblémái mellett leállt a veséje. 22 éves volt..."

Szóljon érte, és a Roaccutan pattanástalanító gyógyszer ellen ez a régebbi cikk: [link]

Nem mellesleg az öngyilkosságra való hajlamot is előhozhatja. Ezt már maga Dr. Lenkei Gábor mondta. Őt gondolom nem kell bemutatni, de ha mégis, akkor csak annyit róla, hogy 'summa cum laude' orvosi diplomája van.


Vigyázz magadra!

2013. jan. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tudom, hogy baromiregi a kerdes, de azert remelem hatha segit meg valakinek a velemenyem.

En 16 evesen kezdtem szedni, tobb mint egy even keresztul szedtem. Eleinte 1x30mg-ot naponta, majd sokaig 2x30mg-ot, majd egyik nap 1x, masik nap 2x30mg-ot. Nekem nagyon hatasos volt, valoban durvan aknes, heges volt az arcom, nagyon mely, fajdalmas pattanasokkal. Ezalatt az 1ev alatt pedig nagyon szepen rendbehozta a borom, tobb mint fel eve nem szedem mar, de azota sem volt csunyabb pattanasom, pici apro pattanasom is nagyon ritkan van. Nehany alig eszreveheto hegem maradt, ami szerintem teljesen elviselheto, es csak csak nagyon eros venyviszonyok kozt latszik, egyebkent ha nem keresi az ember, akkor nem is tunik fel.

Szedese alatt 2havonta mentem vervetelre, hogy ellenorizve legyenek a majfunkciok es a koleszterinszint, de egyikkel sem volt problema soha. A borom es a szam valoban nagyon szaradt, de ezt konnyen lehet kezelni. Masreszt pedig akar 2hetente is eleg volt hajat mosnom, ami eleg pozitiv elmenynek bizonyult.

En mindenkepp ajanlom annak, akinek kencek nem segitettek. Gyonyoruen eltuntet tenyleg mindent, ezaltal az onbizalmat is helyreallitja, mindenkepp megterul ara velemenyem szerint. Rendszeres vervetel es borgyogyaszati ellenorzes mellett nem eshet baja a szedonek.

2020. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!