Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha táppénzen vagyok és kimegye...

Ha táppénzen vagyok és kimegyek az utcára, tényleg megbüntethetnek táppénzcsalásért?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok, nem ülhetek 9 hónapot a lakásban!
2011. márc. 22. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy megbüntethetenek max a rosszindulatu kollégák vagy fönök ha meglát akkor dimálhat hogy nem is vagy beteg.Na ilyenkor vagytok tök pipa ugyanis lehet hogy az embernek el kell menni boltba vagy patikába,mert más nem tud,meg kell a friss levegő is és lehet az ember nagyon beteg még attol h kimerészkedett az utcára.Nem egy ismerös pofázza hogy jaj mert nem is beteg a kollágája mert látta a boltba meg az utcán(még a kolléga lehet szégyelte is magát,de nem azért mert nem beteg hanem mert kellemetlen neki is hogy mit szolnak mások)szerintem szemét dolog ebböl következtetni,de legtöbször olyanok pofáznak akik nem voltak még igazán betegek vagy nem volt olyan bajuk amikor munkába nem tudtak menni de járni még igen.Szóval ne foglalkozz vele,te tudod hogy beteg vagy és voltál dokinál is a bunkok mag kapják be.
2011. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem büntethetnek meg.A táppénzes papírra rá is szokták írni, mennyi idő kijárást javasol az orvos.Vagy legalább is szóban biztos tájékoztat, mennyit mozoghatsz.Kilenc hónapot valóban nem ülhetsz otthon.Nyilván a nagyobb megerőltetésektől kell tartózkodnod.
2011. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy buszsofőrnek eltörik a keze, az is táppénzre kerül nagy valószínűséggel. De egy kéztörés nem fekvőbetegség, friss levegőre mennie kell (séta), és egy sörözés nem gyorsítja a gyógyulást, de nem is lassítja.


Vagy egy tanár idegkimerültséggel táppénzre megy, akkor egy welnessfürdő az neki feltöltődés, ergó hamarabb gyógyul.


Nem tudom mik a szabályok, ezek csak példák voltak arra táppénz nem azonos a fekvéssel, és egyik esetben sem lehet erkölcsi a táppénzre való jogosultságnak.


Nem tudom, a veszélyeztetett terhes mit csinálhat, de a táppénz nem azonos a lakáselhagyási tilalommal.

2011. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Javítás: és egyik esetben sem lehet oka a táppénzre való jogosultságot megkérdőjelezni egy ismerősnek vagy kollégának.
2011. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak a kollégák (jóindulatúak) jöttek ezzel, h ha már nem dolgozok, ne lássanak az utcán, mert feljelentenek és fizethetek. Kedvesek.
2011. márc. 22. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!