Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejtetű ellen ismertek valami...

Fejtetű ellen ismertek valami megelőző védekezést? Valami spray, sampon, bármi?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármi: Ne menj tetvesek közé. Ha mégis akkor fogd össze a hajad és ne nagyon hajolgass közel hozzájuk.
2011. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nittifor


asszem ez volt a neve a tetüírtó hajszesznek amivel gyerekkorunkban kentek be minket és elvileg jó megelőzésre.

De rohadt büdös.


Biztos kapni már más fajtát is, érdeklődj gyógyszertárban.

2011. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem mennék én, ha nem lenne muszáj. Sajnos iskolában dolgozom, és egyre több a tetves gyerek.


A patikába még nem merészkedtem be, gondoltam itt hátha kapok valami házi praktikát, és megúszom a kellemetlen helyzetet a gyógyszertárban.

2011. márc. 22. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A nittifort már csak kialakult tetvesség esetén szabad használni.

Ha csak megelőzésre használja akkor rövid idő alatt kirohad a haja olyan erős szer.

Egyenlőre nincsen hatásosabb módszer csak az amit írtam.

2011. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
picksan Sampon fejtetű ellen. Baromi drága, természetes anyagokat tartalmaz, és ápolja a hajat. Paradontaxról is hallottam, de arról nem sokat tudok. Meg lehet még próbálni az ecetet is. Bedörzsölöd vele a hajad, majd leöblíted. Büdös, de olcsó.
2011. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan menj be patikába, van ellene valami spré, párom egy rokona dolgozik olyan iskolában ahol szinte csak ilyen gyerekek vannak, minden nap fújja és nem büdös, majd megkérdezem hátha tudják a nevét mert vele sajnos nem találkozom. a lényeg hogy MEGELŐZŐ-t vegyél. ő még sosem vitte haza :)
2011. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a paradontax csak fogkrém nem? sós-gyógynövényes, én azt használok :D


amúgy az a baj ilyen helyen, hiába küldik haza a gyereket vagy kezelik le ott az iskolában (mert van ugye ahol a szülö nagy ivben szrik arra h a gyerek - és ö is - tetves) hazamegy ugyanugy visszafertőződik az otthoniaktól... de mivel a tetvek nem ugrálnak át, csak átmászni tudnak, így ha nem bújtok össze pl, kicsi az esély szerintem. azért tartsuk a távolságot :D

2011. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mi is próbálkoztunk először házi praktikákkal, de nem vált be. Aztán a gyógyszertárban mondták hogy a a picksan sampont használjuk megelőzésre is. Szerencsére idei szezonban még nem találkoztunk fejtetűvel.
2011. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Paranit Fejtetű riasztó Aeroszol. Ez megelőzésre van. 100ml-s 2500Ft körül van. A patikákban lehet kapni.
2011. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 klara555 válasza:
100%
A picksan sampon valóban nagyon jó, mi már használtuk 2x kellett kezelni vele a hajat és tökéletes lett utána még fésű is van hozzá. Csak természetes hatóanyagú, nem csíp, nem büdös, kíméletes a hajhoz. És megelőzésre is kiváló én már beszereztem így suli előtt.
2011. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!