Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehéz a nystagmussal (szemteke...

Nehéz a nystagmussal (szemtekerezgés) együtt élni?

Figyelt kérdés
(Azért nem a Szemproblémák című kategóriába írtam, mert nem kimondottan csak a szem problémája.)
2011. márc. 25. 14:55
1 2
 11/13 anonim válasza:
Üdv! Nekem 3 éves koromban vettèk észre hogy nagyon bandzsi voltam, ezt kezelték cseppekkel és speckó lencsékkel, majd horizontális szemtekerezgést diagnosztizáltak, 4 éves koromra +2 +1,5 90 fokos cilinderes lencséim voltak, màra +4 és +3,5 cilinder van, kontakt lencse kilőve, méretből adódóan, és az orvosom szerint amùgy sem ajànlott az állandó szemrángás miatt mert begyullad, de ez nyilván szervezetfüggő, a szemtekerezgéssel együtt lehet élni, nincs más választás... :) bár kicsit kellemetlen számomra, hogy nem tudok normálisan az emberek szemébe nézni. Olvasásnál elég zavaró, bár má megtanultam ùgy olvasni, hogy elolvasom a szavak felét a másik felèt alakról ismerem fel, necces de így nagyjából megy a gyors olvasás. Jogsinál nem volt gond, annyi, hogy nem 10 hanem 3 évre kaptam. Jelenleg 25 vagyok, soha nem vettem èszre javulást, sőt... pedig sok mindent kipróbáltam, szemtornák, ideggyógyászat, természetgyógyászat stb. de semmi, jelenleg kineziológiával próbálom kezeltetni magam, az orvosi kezelésekről már règ letettem.
2015. dec. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2016. jan. 21. 17:53
 13/13 Keira80 válasza:
Nekem is van szemrezgésem, gyerekkoromban kancsal voltam. Rövidlátó vagyok, érdekes nekem nem ajánlották a kontaktlencsét. Na meg születésemtől fogva epilepsziás vagyok, bár a neurológus azt mondta, hogy ennek semmi köze hozzá. Lehet akár idegrendszeri oka is. Simán elélek vele, nem stresszelek azon mi miért van:)
2017. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!