Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem bírok normálisan...

Miért nem bírok normálisan végigcsinálni egy diétát?

Figyelt kérdés
Férjemnek és kisfiamnak főzök "rendesen" (átlagos, egészségesebb ételeket), talán ez az oka, h. nem tudok ch-t megvonni magamtól. Eddig 3 hónap volt a max., de a vége felé majd megőrültem egy csokiért, aztán vettem és ettem is... Ér valamit pl. a paleo vagy csak felkapott dolog, és a kiegyensúlyozott táplálkozás egészségesebb? Autoimmun betegségem miatt csinálnám. Csak semmi akaraterőm :(
2011. márc. 25. 22:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért kéne megvonni a szénhidrátot magadtól? Az is a normális táplálkozás része. Persze jobb, ha rozsos kenyér vagy hasonló, de egy kis csoki nem fog megártani. Ha ráadásul folyamatosan kívánod, és mégis nemet mondasz rá, akkor majd amikor már nem bírod, nem 3 kockát, hanem egy egész táblát fogsz megenni.

A paleoról nem tudok véleményt mondani, annyit tudok róla, hogy kb. azt kell enni, amit az ősember... Nos, a szervezetünk azóta változott kissé, tehát nem biztos, hogy az a jó, amit akkor ettek. Plusz az, hogy akkor azt ették, nem jelenti azt, hogy az egészséges is volt (vitamin és tápanyagarány szempontjából). De persze lehet, hogy nagyon jó, de én inkább felkapott dolognak tippelném.

2011. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!