Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor fussak? Este vagy reggel?

Mikor fussak? Este vagy reggel?

Figyelt kérdés

Eddig mindig esténként futottam,de most azt olvastam hogy a reggeli futás jobb,de nem tudom hogy ha reggel futok akkor utána ehetek-e?

Köszönöm előre is a válaszaitokat :)


2011. márc. 30. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor fuss, amikor jobban esik, illetve nem árt az sem, ha néha, de nem túlzásba víve néha legyőzöd a kényelmi szempontjaidat.

Tehát: ha jobban esik világosban futni, fuss reggel, ha inkább sötétben, akkor este, ha munka vagy suli után esik jobban egy kis mozgás, hogy kiereszd a gőzt, akkor délután-este fele. Ha jobban van időd reggel menni, menj reggel, mert legalább felfrissülsz egész napra, mire mindenki betotyog a munkahelyre a kis ágyikójából, te addigra már pörögsz és friss vagy, VAN különbség a kettő közt, hogy te hogy érzed magad aztán nap közben.


Enni pedig ehetsz bátran :))) Egy tipp, ne azt nézd, hogy jajj Istenem, még ma mennyi kalóriát ehetek meg, akkor most egy picit többet eszem, mert úgyis elmegyek aztán edzeni, vagy épp, hogy most megtartóztatom magam esetleg kihagyok egy étkezést, hiszen majd edzés után úgyis éhes leszek.... Nem, csak arra gondolj, hogy MOST éppen aktuálisan mennyire vagy éhes, mi esne MOST jól, mennyi esne MOST jól, és mindig csak azt egyed abban a pillanatban és csak annyit, amennyit és ami akkor aktuálisan esik majd jól.


Amúgy ha reggel futsz is megéhezel, csak esetleg egy óra elteltével vagy kettő, de hidd el, éhes leszel. Futás előtt viszont jó, ha nem eszel 2 órával, és a legutolsó étkezéseddel sem viszed túlzásba, pl nem akkor kell főtt kaját enni, érted.


És persze, hogy ehetsz még utána, csak mondom, ne ess túlzásba semmivel.

2011. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. márc. 30. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!