Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ráestem a lábamra mi lehet a...

Ráestem a lábamra mi lehet a gond? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Vasárnap kb. 1 méter magasról ráestem a jobb lábamra. Járni tudok rajta, így szerintem nincs eltörve (9 éve volt eltörve a bal, akkor rá se tudtam állni arra), és csak kicsit fáj, ha ráállok. A talpamon van egy kis lila folt, más gond nincs. Szerintetek mi lehet vele? Zúzódás csak?

Azért került ide a kérdés, mert ebben a kategóriában hasznos válaszokat is lehet olvasni..


2011. márc. 30. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Melyik részen fáj? Térd? Vádli? Talp?

Könnyen lehet izomsérülés, ínszalag, ízület, akármi.. Nem csak a törés tud fájni:(

2011. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha ráállok akkor a sarkam fáj. De a járásban nem akadályoz.
2011. márc. 30. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Osztálytársamnak volt hasonló balesete, neki szalagszakadása lett.. Szerintem ha tudsz menj el orvoshoz.
2011. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, mindegyőtöknek ment a zöld kezecske. Ha előbb nem is, de holnap du. elmegyek.
2011. márc. 30. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem baj, én azért bejelentettem, hogy rakják át másik kategóriába.
2011. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az ínszalag szakadás esetén talán rá állsz a lábadra, de akkor is iszonyú kínok között.

Nekem meg van nyúlva az ínszalag a bokámban. Menni tudtam, de úgy bedagadt, mintha lábat cseréltem volna egy elefánttal. Fájni is fájt rendesen. (Még olykor ma is, ha olyanja van, pedig már 8-9 éve volt.) Viszont egy jó darabig erős fájdalom nélkül nem tudtam pl. állva lehúzni a nadrágom. Már az az idő még csak azon a lábamon álltam is sok volt. Ha viszont úgy kellett arra a lábamra állni, hogy a sarkam volt csak lent, na az egyáltalán nem ment. Aztán idővel már az egy lábon állás ment, de csak lábujjhegyen.

Nálad ilyen téren mi a helyzet (csak azon a lábadon állás)?

Én borogattam, befásliztam és azóta már ha kell gumizoknit hordok (doki írta fel).

Ja, és mindez csak azért, mert tesi órán távolugráskor a homok olyan részére sikerült ugranom, ahol jól megmunkált rész mellett keményen maradt rész volt. Az én bokám meg kibicsaklott, mert lecsúszott a kemény részről a lábam.

2011. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A harmadiknak: ennél nagyobb örömöd ne legyen az életben.


Az utolsó válaszolónak:

Amikor csak azon állok, vészesen nem fáj, kibírható és el is viselem. Nem dagad be szerencsére. Öltözésnél, cipőhúzásnál, fürdésnél nincs gond vele.

2011. márc. 30. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát de csak normális válaszokat kaptál innen is, nem értem mi a bajod...
2011. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ez nekem nem is volt öröm, hanem fáradság, mert egyesek nem tudják értelmezni a kategóriákat.
2011. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!