Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leforráztam a bal karom, mit...

Leforráztam a bal karom, mit kéne csináljak?

Figyelt kérdés

Immár 4 napja,hogy ez történt.Nagyon piros lett a bal alkarom,iszonyúan fájt.Másnap kihólyagosodott,2 nagy hólyag lett rajta és véletlenül kilyukadt,kifolyt belőle a viz,viszont elég gennyes maradt a seb.A párom azt tanácsolta,hogy bekeni oliva olajjal,be is kentük és vazelint is tettünk rá.Most van egy nagy seb a karomon,elég ronda..Mi fog ezzel történni még?Haggyam,majd elmúlik magától?

Ha leengedem a kezem szúró érzést érzek a sebnél és körülötte.Körülötte is nagyon érzékeny a bőröm és még mindig piros.


2011. márc. 31. 11:50
 1/9 A kérdező kommentje:
gyj*
2011. márc. 31. 11:51
 2/9 anonim ***** válasza:

A párod inkább hallgathatott volna.

Most már menj el a háziorvoshoz, hogy rendbe tegye amit el.....tok.

2011. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keresd fel az orvosod, mert el is fertőződhet a seb!
2011. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és ha van kéznél internet, miért nem nézted meg azonnal az égés kezelését?
2011. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Olga néni ***** válasza:

Jujj! 4 nap után sokat tenni már nem lehet. Égéskor, forrázáskor azonnal hűteni kellett volna a területet. Hideg vízzel pl. só sokáig (10-20 percig). A legtöbbet ezzel segíthet az ember, egy fokozatot lehet javítani az égési sérüléseken (másodfokúból például).


Bőrgyógyászok szerint olajjal, zsíros krémmel bekenni a lehető legrosszabb ötlet. Nem kap levegőt a seb. Most már mindegy, tényleg, miért 4 nap után jut eszedbe megkérdezni? Én laza kötést tennék rá, nem kenegetném semmivel, de legfőképpen, elmennék a bőrgyógyászatra, és megmutatnám, ők biztosan tudnak olyan kenőcsöt rá, ami segíti a gyógyulást, hegesedést.

2011. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Olga néni ***** válasza:
Hideg vízzel, jó sokáig, nem só! Véletlenül sem
2011. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Nem tudtam megnézni az interneten sajnos,hogy mi ilyenkor a teendő,mert csak 2 napja,hogy bekötötték nálunk az internetet.A párom meg általában ért az ilyenekhez,igy hát biztam benne,velem nem fordult még elő ilyen.

Akkor marad ezek szerint a bőrgyógyász..:)

2011. márc. 31. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Az égési sérülésekre mindig a hideg víz, ez segít.

Az aloe vera is jó az égési sérülésekre, de ha már ilyen nagy a gond, akkor irány az orvos. Nem bőrgyógyászat, sebészet.

2011. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy hülyeség volt az olajos kenés! Akárcsak a tejföl és más népi hülyeségek. Ha hólyagosodik, az minimum másodfokú égés, amit csak tiszta vízzel szabad hűteni, és azonnal orvoshoz menni, szükség esetén mentőt hívni. Remélem, legalább másoknak tanulásg lesz, akik olvassák.
2011. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!