Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok cukorban gazdag élelmiszer...

Sok cukorban gazdag élelmiszer fogyasztásától kialakulhat cukorbetegség? Gondolok itt a szénsavas üdítőkre például.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem csak kialakulhat, hanem ki is alakul.

A hasnyálmirígy langerhans sejtcsoportjai "elfáradnak" kiégnek, és egy idő után már nem termelnek elég inzulint ami a cukrot lebontaná.

2011. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1-es típusú cukorbetegség esetében nincs erre bizonyíték. A betegség okai nem tisztázottak teljesen, de nem az elfáradás okozza a glikémiás sokk miatt.


A 2-es típusnál (időskori) viszont már van szerepe a táplálkozásnak, a sok zsír, sok cukor, az elhízás mind rizikófaktor.

2011. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es típusnál NEM, ez akkora tévhit, hogy sok cukrot eszek, cukorbeteg leszek. Már rosszul vagyok attól, hogy mivel cukorbeteg vagyok mindenki jön azzal, hogy sok cukrot ettél? Igazából előtte 4-5 évig szinte egyáltalán nem ettem cukrot, mégis cukorbeteg lettem, a génekben van benne, és egy szervezeti sokk hatására alakul ki. A 2.-es típusú a rossz életmód miatt alakul ki, elhízás, mozgáshiány stb...
2011. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!