Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajam iszonyatosan töredezik,...

Hajam iszonyatosan töredezik, teljes hosszában. Nagyon ritkán/4-5havonta/ festem a hajam, vitaminokat szedek, nem vasalom, hajpakolást, hajápolást, minden praktikát alkalmazok, de mindhiába. hol tudom megvizsgáltatni, hogy mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen vitamint szedsz, miből mennyi van benne?
2011. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vérvétel.

Nekem is ez volt, és kiderült, hogy iszonyatosan vashiányos vagyok (a normális tartomány kb 14-nél kezdődik, nekem volt 1,5!).

Azóta ez helyrejött (fél év gyógyszeres kezelés - ez nem volt valami eredményes, és rengeteg salátát kellett ennem utána - na ettől 2 hónap alatt rendbejött!) és egyáltalán nincs semmi baja a hajamnak.

Amúgy tudok ajánlani egy tök olcsó vitaminkészítményt, direkt hajra való. DM-es, az a neve, hogy Das gesunde haar vital komplex, kb 800 Ft. Nekem még ez is bejött, mióta szedem, nem törik a hajam (pedig vasalom naponta)


16/L

2011. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

biovannét szedek már fél éve, de ettől csak az étvágyam jött meg.Ezenkívül rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszek.

És vérvételt a háziorvosomnál kérjek ennek megfelelően?

ja?!Köszönöm a tanácsokat!

2011. ápr. 10. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem célom leszólni a biovannét, csak tájékoztatlak róla, hogy rossz az összetétele.

A vitaminok szedésénél az a legfontosabb, hogy egy készítmény megfelelő arányban, és elégséges mennyiségben tartalmazzon összetevőket. Ha ez a feltétel nincs meg, akkor fordulhat elő az, hogy hízni kezd valaki egy készítmény hatására.

Az általad szedett biovanne egyrészt nagyon keveset tartalmaz ezekből a szükséges anyagokból, másrészt a minimális természetes összetevők mellett rengeteg szintetikus adalék is van benne, ezért nem is várható komoly eredmény a szedése kapcsán.

Az igazán szükséges minimális mennyiségekről olvashatsz dr Lenkei Gábor honlapján, vagy a Cenzúrázott Egészség c. könyvében.

Csak egy kis adat hogy jobban értsd, és esetleg hasonlítsd össze a mennyiségeket: A dr Lenkeis Alap multivitamin (ami egy átlag egészséges ember napi minimum szükségletét tartalmazza vitaminokból és ásványokból)tartalmaz: C-vitaminból 1000mg(biovanne 80mg)

A-vitamin 3000mikrogramm(800mikrogramm)...

A többivel is ez a helyzet, sajnos nem elég az eredményhez.

2011. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a vérvételt mi alapján és hol kérjem?
2011. ápr. 17. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!