Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből tudom megállapítani,...

Miből tudom megállapítani, hogy a vesém fáj megfázás/kő miatt vagy egyszerűen csak a derekam pl. elfekvés miatt?

Figyelt kérdés
Melyik fájdalom hogyan mutatkozik? Nekem leginkább jobboldalon fáj hátul, de egészen átsugárzik csíkban a bal oldalra.
2011. ápr. 10. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
ütügetásre érzékeny és görcsöl?
2011. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ütögetésre érzékeny, de szerencsére nem görcsöl. Akkor ez a vese?
2011. ápr. 10. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2x volt vesekövem, hidd el, ha az van neked, akkor azt fel fogod ismerni, mert kegyetlen fájdalom!

Nekem is fájt a hátam tompán, de nekem még a lágyékba is sugárzott a fájdalom. Még hányingerem is volt meg hánytam is.

Én mindenesetre nem találgatnék, hanem holnap elmennék urológushoz megultrahangoztatni magam! Jobb tisztán látni a dolgokat, mert lehet tényleg csak elaludtad, és akkor feleslegesen idegeskedsz!

Jobbulást! 23N

2011. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nekem is előfordult már ez a fájdalom többször is. Ezek szerint valószínűleg kő lehet, mert mindig itt kezdődik a fájdalom és halad lefelé. Alágyék iirányába és egyszercsak elmúlik.

Azért kérdeztem meg ennek ellenére, mert dokinál már voltam vele. Aházidoki el is küldött vérvételre és ultrahangra is. Persze mire az utóbbira időt kaptam, már semmi bajom nem volt és így nem is mutatott ki semmit a vizsgálat. Tervezem, hogy újra megyek vele dokihoz holnap, erőszakosabb leszek, csak gondoltam inkább megkérdezem előre, nehogy ott "égjek" be, hogy erőszakoskodok a vesém kivizsgálásával, és közben ez most nem is az.

Egyébként a kőre csak a sok folyadék, durvább esetben pedig a kőtörés a megoldás? Vagy mi még?

2011. ápr. 10. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
A fájdalom az ágyékban kezdődik (lásd az ábrát). Először csak enyhe a fájdalom, majd súlyosbodik, ahogy a húgyutak próbálnak megszabadulni a kőtől. Néha a beteg égő fájdalmat érez vizelés közben, vagy vért talál a vizeletben, vagy csak gyakori a vizelése. Hányinger és hányás is előfordulhat, és az alsó has vagy az ágyék fájdalmas lehet érintésre. A vesekőfájdalom bármelyik oldalon előfordulhat és a lágyék felé nyilalhat.
2011. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, segítséget.

A leírtak alapján ez nem kő.

Voltam ma dokinál, onnan laborba küldtek. Bízom benne, hogy holnap kiderül az eredményből a probléma.

2011. ápr. 11. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!