Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Augmentintől cefetül érzem...

Augmentintől cefetül érzem magam. Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Még egy hétig kell szednem, de nem valami fényes a hangulatom tőle. Nyomott és kómás vagyok, étvágyam nincs (csak joghurtot eszek) ha fekszek nem jó, ha ülök nem jó, a járkáláshoz fáradtnak érzem magam. Tudom, hogy végig kell szedni, de nem akarok bevenni többet.
2011. ápr. 16. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem az augmetnin a ludas hanem a betegség.

Egyébként mire kaptad?

Ha hétfőn is így vagy kérj mási kantibiotikumot.

2011. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd abba a szedését. Bízd a gyógyulást a szervezetedre. Ha netán rosszabbodsz, ráérsz újra kezdeni a szedést. Ez antibiotikum, tehát ha kihagyod, semmi gáz.
2011. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Antibiotikumhoz nem szabad tejterméket enni.

Hétfőn menj el a háziorvosodhoz hátha talál valami hasonló hatású antibiotikumot amit jobban bírsz.

2011. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Második hozzászólónak mondanám, hogy az antibiotikumot kúrára írják, ha elkezdted, nem szabad abbahagyni, mert azzal többet ártasz.


Kérdező, nem a betegségtől vagy rosszul? Szerintem csak arról van szó, hogy nem hat a gyógyszer. Ha a gyógyszer ütne ki, a hasad menne, görcsölne a gyomrod, hánynál, stb, tehát a tápcsatornád lenne kibukva.

Lázad van?

Menj vissza a dokihoz és mondd el, hogy nem hat a bogyó. Tejterméket meg tényleg ne egyél antibigyó mellé, pláne ne kizárólag azt.

2011. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: egyáltalán mit vársz, miben szívódjon fel a gyógyszer?
2011. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ANTIBIOTIKUMOT SOHA, DE SOHA NEM HAGYUNK ABBA A KÚRA VÉGÉIG!


Vagy nem kezdjük el, vagy nem hagyjuk abba! Az ilyen rendkívül idióta emberek (mint a válaszoló) terjednek el az egyre halálosabb kórságok, mert abbahagyják az antibiotikumok szedését, és magukban tenyésztik ki a rezisztens baktériumokat.


Szóval, kedves második, most szépen ezerszer leírod, hogy "antibiotikumot nem hagyunk abba!". Egy rakat ember hal meg az ilyen hozzáállás miatt. Ha nem akar valaki antibiotikumot szedni, akkor ne is kezdje el. De ha elkezdi, akkor a kúrát MINDEN KÖRÜLMÉNY KÖZÖTT végig kell csinálni.

2011. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mandulagyulladásra kaptam. Más miatt mentem az orvoshoz és ő vette észre, hogy van pár tüsző a mandulámon és be van gyulladva, akkor még nem éreztem mást csak egy kis égő, kaparó érzést. Azóta sem lázasodtam be és nem is érzem magam betegnek. Joghurtot azért kell ennem, mert akkor elkerülhetem, hogy kipusztuljon a bélflórám.

Hétfőn visszamegyek dokihoz. Amúgy az Augmentin milyen erősnek számít az antibiotikumok között? Mert így, hogy tulajdonképpen a mandulagyulladást nem is érzem, talán elég lenne egy gyengébb is.

2011. ápr. 16. 21:21
 8/13 anonim ***** válasza:
A bélflórádra igyál Normaflore-t, remek rá. A tejtermék meg a antibiotikum tényleg nem szereti egymást.
2011. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha mandulagyuszid van, nem csoda, hogy nincs étvágyad. A bélflórára ilyenkor sem tejterméket, hanem probiotikumot szedünk. Két antibiotikum közt kell bevenni, hogy ne zavarja azok hatását.

Az Augmentin egy elég széles spektrumú antibiotikum, tehát általános, lehet, hogy neked egy speciálisabb kéne, vagy esetleg ki kellene tenyészteni a manduládról vett kenetet, mert valami speciális vírusod vagy bacid van, amire más gyógyszer kell. Én a helyedben elmennék a fül-orr-gégészetre. Amíg nincs étvágyad, kómás, gyenge vagy, addig nem vagy meggyógyulva, mégha krónikus tüneteid nincsenek is.

2011. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum végzi a dolgát, a szervezeted épp egy csatatér, nem csoda, ha nem érzed jól magad.


Volt, amikor (másféle) antibiotikum szedésénél egy filmet se tudtam megnézni, mert bealudtam a felénél :), szinte végigaludtam az egész napot, annyira befáradtam. Ez csak a kúra elején volt, utána javult a helyzet.


"Ez antibiotikum, tehát ha kihagyod, semmi gáz."

Mivel antibiotikum, ha kihagyod az GÁZ.

Ha már tünetmentes lennél, akkor is a kúra végéig be kell szedni.

2011. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!