Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Befolyásolja-e a maximális...

Befolyásolja-e a maximális várható élettartamot nem túl hosszútávú intenzív fizikai stressz?

Figyelt kérdés
Ha tehát például valaki erősen éhezik mondjuk egy évig, de utána visszaáll egészséges táplálkozásra akkor ha mondjuk egyébként élt volna 84 évet, ez lecsökken-e 83-ra vagy akármennyire... de inkább érdekes ez kínzásnál, valakit rommá vernek akkor csökken-e ugyanezen a gondolatmenet alapján az élettartama ha felépül és éli az életét ?
2011. ápr. 19. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

az éhezést nagy valószínüséggel minden maradandó kérosodásnélkülkiheveri a szervezet. (hozzászokott az elmúlt évezredekben)

A verésnél már lehet maradandó károsodás, de az felmérhető már az esemény után is.

2011. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az éhezés elsősorban az életminőséget rontja,ami utána nagy valószínűséggel a várható élettartam lecsökkenését eredményezi.Gyomorfekély,bélproblémák,emésztési rendellenességek léphetnek fel,amik elég sok kellemetlenséggel járnak,de megfelelő orvosi segítséggel az esetek többségében rövidtávon kezelhetőek.A verés esetén nyilván nem a fizikai behatások (bár találkoztam olyan gyerekkel,akinél a verés maradandó agyi/fejlődési rendellenességet eredményezett,nem is tudott normális iskolába járni,mert kiskorában verték),hanem a lelki sérülések játsszák a számottevő szerepet.Ha valaki lelkileg nincs rendben,a háttérben mindig ott motoszkál a gondolat,mindig elfogják a kellemetlen érzések,stresszel,magát okolja,ez is rövidítheti a várható élettartamot.Minden esetben indokolt a szakorvos felkeresése,a nagy bajt megelőzendő,szerintem akkor olyan nagy probléma,az élettartam drasztikus lecsökkenése nem várható.
2011. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!