Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A benzo fury legális kábítószer?

A benzo fury legális kábítószer?

Figyelt kérdés

Most olvastam az interneten, hogy a fiatalok egy része ilyen növényvédő szerekkel ,,akarja magát jól érezni"

Tényleg legálisak ezek a dolgok?


2011. ápr. 20. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

igen az. mondjuk a benzo fury annyira nem gyakori szerintem mert van vagy 20 ezer forint grammja de vannak ennél sokkal olcsóbban beszerezhető szerek is.

nagy részük (vagyis azok amik a magyar piacon kaphatók mint ez is) stimuláns drog.


ezekkel a szerekkel szerintem a legnagyobb baj az hogy mivel ezek viszonylag új dolgok (már a 90s években is létezett ez, ellentétben a legtöbb egyéb szernek ahol legalább pár száz év, valamelyiknek több 10 ezer év használói múltja van)és nem lehet tudni a hosszú távú hatásokat. Sajnos mostanában az emberek olyan drogokat fogyasztanak amiket még patkányoknak se adnának oda hogy megnézzék megdöglenek e tőle.

őszintén szólva szerintem nagyon veszélyesek ezek a stimuláns szerek ellentétben a már ismert illegális szerekkel amiket legalább orvosi célokra használtak/használnak. az egész egy időzített bomba.

hogyha szülő vagy és a gyermeked miatt aggódsz azt mondom nem nagy az esélye hogy konkrétan ezzel találkozik, mint az elején említettem ez nagyon drága. Ez a magyar piac legdrágább legális stimuláns szere.

2011. ápr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!ÉS akik ezt terjesztik vagy beszerzik pl ennél a benzo fury-nál..azokkal szemben semmi következménye nincs?
2011. ápr. 21. 00:15
 3/5 anonim ***** válasza:
legális. növénytápszerként árulják. az mindig rá van írva hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. és 18 éven alattiaknak nem adnak el. igazából nem lehet ellenük tenni semmit. hogyha illegális lesz akkor meg csak simán leveszik a listáról és árulnak helyette mást. Több ezer hasonló szer van. a kémikusok egy etil helyett metilt csinálnak és máris legális (a kémiai részéhez annyira nem értek de sok hasonló képletű anyag van)
2011. ápr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Érdekes ..sajnos.És akkor visszamenőleg sincs senkire nézve következménye?
2011. ápr. 22. 00:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most olvastam a kérdést,és nagyon hasznos információkhoz jutottam.Szeretnék én is ilyen tájékozott lenni,megkérdezhetem hogy kedves válaszoló te honnan szerezted az információdat,esetleg érdeklődsz a drogok témaköre iránt,vagy egy aggódó szülő vagy?

Előre is köszönöm ha válaszolsz:)

2011. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!