Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Itthoni edzés mellé szedjek...

Itthoni edzés mellé szedjek fehérjeport?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne, hogy amit itthon végzek edzések, azok mellé lehet-e szedni fehérjeport, vagy inkább járjak el kondiba? Viszont ha az itthoni is megfelelne akkor nem feltétlenül mennék konditerembe.

Itthon a következőeket csinálom:

-koncentrált bicepsz gyakorlat egykezes súlyzóval

-kalapács bicepsz gyakorlat

-hasprés 3 féle módon

-fekvőtámasz

-oldalemelés

Itthon ennyit tudok elvégezni, de nem tudom hogy ez elég-e ahhoz, hogy emellett fehérjeport is szedjek, hogy gyorsabban fejlődjenek az izmaim.

Egyébként kb. 2-3 hónapja kezdtem itthon az egészet és már így is látszik eléggé pl. a bicepszemen.


2011. ápr. 22. 19:36
 1/7 Gyakor ***** válasza:
Mi a célod, milyen idős vagy, nemed?
2011. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

16/F

Elég vékony vagyok így gondoltam, hogy szeretnék izmot felszedni magamra. Eddig sikerrel jártam a 3 hónap alatt, de mégis azt gondolom, hogy kéne fehérjeturmixot inni. A célom az lenne, hogy azért nézzek is ki valahogy, ne legyek kis vézna gyerek.

Gyorsan kerestem egy képet, hogy majd mégis azért legyen egy elhatározásom:

[link]

2011. ápr. 22. 20:37
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagy még ilyesmi lenne az elhatározás:

[link]


De időről ne beszéljünk most, hogy mennyi ideig tartana mert kitartóan csináltam eddig is.

2011. ápr. 22. 20:39
 4/7 Gyakor ***** válasza:

Eredményesebb lenne konditerembe járni, mert sokkalta jobban meg tod dolgoztatni az izmaid, mint egy otthoni edzéstervvel.

Az első lépés, hogy fejben helyretedd az alapokat, olvasd el az itteni alapismereteket:

[link]

Itt van kezdő átmozgató edzésterv férfiaknak:

[link]

Egy ilyennel kezdj, aztán pedig szerintem külön lehet szedni az izomcsoportokat és más edzésnapokon mást edzeni, pl:

[link]



A három legfontosabb: kaja, edzés pihenés. Ilyen sorrendben. Mivel kezdő vagy, nem fontos, hogy legyen étrended,de próbálj meg minél több húst, halat, túrót, tojást enni, ezekben van fehérje, valamint rizs, krumpli, lehetőleg barna lisztből készült tészta vagy teljes kiőrlésű kenyér... ez a szénhidrát része. Ha ezek nagyjából megvannak aztán lehet gondolkozni, hogy veszel fehérjeport(, szerintem még az elején nem szükséges). A linkelt oldal egyben webáruház is, itt körülnézhetsz a termékek közt. A legfontosabb edzés utánra egy gyorsan felszívódó fehérje és szénhidrátkeverék ( pl volumass 35 ). Ha van még kérdésed a témáról akkor tedd fel a sport mozgás témakörben, ott többen vagyunk akik jártasak ebben. :) Sok sikert!!!

2011. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Esetleg ha még lenne valamilyen kérdésem akkor írhatnék privátot?
2011. ápr. 22. 21:13
 6/7 Gyakor ***** válasza:

Szívesen :)

Írhatsz, de én a helyedben a sport mozgás rovatba írnék ki kérdést,(mivel én sem tudok mindent :) ) vagy előtte keress rá, könnyen lehet, hogy megkérdezte már előtted valaki, és ha kiírsz egy kérdést több válaszból jobban le lehet szűrni a lényeget :)

2011. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Helló!

Csak azt akrom megkérdezni hogy használt valamit? MErt én szedek fehérjeport és kb ugyanaz a helyzet mint nálad csak én 15/F vagyok :D És én már kb 10 hónapja csinálom többé kevésbé huzamosan :D Ja és egy súlyt irjál már :P:Dén 175 cm 52 kg vagyok

2011. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!