Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy ha valaki...

Igaz az, hogy ha valaki szteroidos gyógyszert szed, akkor kell mellé szedni káliumtablettát?

Figyelt kérdés
Mert nekem az orvosom szteroidos gyógyszert írt egy hete, és mindenkitől azt hallom, hogy miért nem írt mellé káliumot.Mentem is ma a gyógyszertárba hátha adnak vény nélkül, de nem, vény nélküli káliumtabletta nincs.Van valaki aki nem szedett sterid mellé káliumot?És nem lett tőle baja a gyomrának.
2011. ápr. 23. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosítanunk kell a káliumban gazdag étrendet, mert a szteroidok növelik a kálium kiválasztását. A hypokalaemia jelei: izomgyengeség, hányinger, hányás, EKG elváltozások.

Ha sokáig szedsz szteroidot, ellenőrizni kell folyadék és elektrolit háztartásod, és ha szükséges, gondoskodni kell a kálium-pótlásról.

2011. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem gyomorsav lekötőt írtak fel a szteroid mellé mert sok savat csinál és gyomorfekélyt lehet kapni tőle
2011. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!