Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szép jó napot! Mennyi idő...

Wáhr Zoltán kérdése:

Szép jó napot! Mennyi idő alatt kell hasson a MECKFORMIN RX 500 tabletta?

Figyelt kérdés
Röviden az előzményről! 3-éve lettem cukorbeteg egy családi tragédia miatt. Egyből inzulinra tettek, de 3-hónap után (mivel állandóan hipóztam) el kellett hagyni! Azóta simán diétával jó a cukrom (A1c negyedévente 5,8.6,5 között van), kivéve az éh gyomrit. Az éh gyomri cukrom magas 7-9 között mozog. Egy hete a kezelő orvosom MECKFORIN 500-at írt fel, hogy esténként szedjek be belőle egyet. Most már öt napja szedem, de semmi hatás! Mennyi idő alatt kéne hatása legyen a gyógyszernek? Illetve pontosan mikor érdemes bevenni? Mivel az orvos nem tudta pontosan, csak annyit hogy este! Ez elég tág fogalom számomra! Hátha valakinek több tapasztalata van ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban!
2011. ápr. 24. 15:29
 1/3 A kérdező kommentje:

Nos már odáig jutottam,hogy nem lement az éhgyomri cukrom,hanem már 10 alatt nem mérek reggelente!

Sőt!evés előtt is inkább 8-9 között van,pedig eddig napközben simán 5-6 között mozgott!

Segítsen valaki,mi lehet a gond!

2011. ápr. 25. 07:59
 2/3 anonim válasza:
Az az igazság, hogy ezt a gyógyszert nem alkalomszerűen, nem kúraszerűen kell szedni, hanem életed végéig. És még örülj, hogy nem insulin. Mondjuk nem tudom, hogy mikor voltál vérvételen, mikoriak az eredmények, amit leírtál, de ha egy leletről van szó, akkor valami nem stimmel. Diétáról volt már szó? Mert az étkezési szokások nagyban befolyásolják a cukorbetegség kialakulását.
2011. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vérvételre minden harmadik hónapban megyek,és évente "nagy vizit" van.Szóval nem lehet mondani hogy elhanyagolom a dolgot,sőt akkor nem is érdekelne ennyire ez,nem írnék róla,vagy kérnék segítséget!
2011. ápr. 30. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!