Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan aludjak nyugodtabban?

Hogyan aludjak nyugodtabban?

Figyelt kérdés
Sokat forgolódok, éjszaka felkelek pisilni, pedig nem iszok olyan sokat. Napközben fáradt vagyok ettől. Elég kellemetlen. Megpróbáltam a gyógyteát, de szerintem attól jobban kellett pisilnem.
2011. ápr. 28. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nemed?
2011. ápr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
22/L
2011. ápr. 28. 00:33
 3/10 anonim válasza:
Próbáltad már lefárasztani az agyad? Velem is szokott lenni, hogy a testem fáradt, de az agyam nem. Csinálj olyat lefekvés, elalvás előtt, ami terheli az agyadat, olvassál pl. Vagy próbáld kikapcsolni a tudatod, fókuszálj a semmire. Csukd be a szemed, engedd el magad, és képzeld el a semmit. Például az űrt, a bolygókkal. Olyanon gondolkozz, ami nyugtat. Ne az agresszív Rambó 2-őt vitasd meg elalvás előtt. :D Vagy tegyél fel meditatív zenét. Meditációs CD-n szoktak ilyenek lenni, vagy ott van az ambient zenei stílus, meg még egy pár.
2011. ápr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi. Olvasást tuti kipróbálom. Az is a baj szerintem, hogy eléggé stresszelek mostanában, akaratlan is az okára gondolok. De hogy ennyire kihasson ez az alvásra?:S Hát nem tudom.
2011. ápr. 28. 00:39
 5/10 anonim válasza:
A stressz mindenre kihat, nem csak az alvásra, hanem MINDENRE. Testre, szellemre, lélekre, idegrendszerre, környezetedre, mindenre. Volt barátnőm nagyon nehezen engedte el a munkahelyi butaságokat, egy idő után azt vettem észre, hogy másról se beszélünk, csak hogy épp mi volt a melóhelyén. Mert azon stresszelt non stop, és kihatott a kapcsolatunkra is. Na nem az vetett véget, csak éreztem, hogy kihat rá. Szóval igen, alvásra is hathat. Hisz élő példa, ha másnap valami nagy esemény történik velünk, akkor alkalmasak vagyunk nehezen elaludni. Vagy ha sokat marjuk magunkat valamin, akkor is rosszul aludhatunk.
2011. ápr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó.:( Pedig nem tudom, mikor tudom ezt a helyzetet megoldani, addig rosszul aludjak? Kellene valami átmeneti megoldás, de nem gyógyszerre vagy ilyenekre gondolok.:/
2011. ápr. 28. 00:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak éjszaka jellemző ez a tünet? Nem voltál esetleg mostanában felfázva, nem csak ingerek ezek, amik esetleg csípnek is? Ha nem, akkor valóban a stressz állhat a háttérben, fogadd meg az első válaszoló tanácsát. Viszont ne igyál gyógyteát sem, mert szinte minden tea rendelkezik vizelethajtó tulajdonsággal. Ha idősebb lennél, javasolnék egy kis frontint lefekvés előtt, de még túl fiatal vagy hogy hozzászokj. Viszont hiperaktív hólyag már ebben a korban is kialakulhat, annak viszont csak gyógyszeres kezelése van. Azért kérdeztem hogy nappal is sűrűn mész vagy kizárólag este.
2011. ápr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Tök egyszerű, engedd el azt, amin stresszelsz. Gondolatban leginkább, ne foglalkozz vele. Azzal nem lesz jobb ha szétmeditálod magad rajta. Képzeld azt, hogy nincs, vagy hogy megoldódott. A problémák azért vannak, mert tápláljuk őket a gondolatainkkal. Azért van, mert figyelsz rá, és próbálod megoldani. Engedd el, ne figyelj rá, és vagy jönni fog a megoldás rá, vagy egyszerűen magától megoldódik.
2011. ápr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogy is írjam... Éppen ez miatt megakarom néhány napja számolni, hogy hányszor megyek el egy nap, csak mindig elfelejtem.-.- De holnap már tényleg megszámolom, asszem ideje, hogy komolyabban foglalkozzak ezzel. Felfázva viszont nem lehetek, mert se nem csíp, semmi. De remélem nem is hiperaktív hólyag. Azért nem óránként járok nappal sem, de szerintem nem normális, hogy nem bírok átaludni egy éjszakát anélkül, hogy ne kelljek fel.
2011. ápr. 28. 00:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah jah. Tök igazad van. Asszem amúgy haladok már.:)) Úgy próbálom megoldani, ahogy írod. Jó látni, hogy ezek szerint jól csinálom.:D Van még hova fejlődnöm persze, de már sokszor megfeledkezem róla. De tudod milyen ez: Véget ér a nap, befekszel az ágyba, és azért még átgondolod a napod. Ilyenkor nekem azért eszembe jut. Ha nem is mindig, de lehet akkor meg tudat alatt jön elő.:S
2011. ápr. 28. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!